Sünnet korkusunu sanal gözlükle çizgi film izlekonumek yendiler - Türk Haber 7 | Güncel HaberlerTürk Haber 7 | Güncel Haberler
2 yıl önce
2 yıl önce

Sünnet korkusunu sanal gözlükle çizgi film izlekonumek yendiler

Sanal gerçeklik gözlüğü, sünnet işlemlerinde de kullanılmaya start verndı. Çocuklar gözlük takarak film kahramanlarının maceralarına dettiğı sırada sünnet tamamlanıyor.

Ankara’nın Keçiören ilçesinde sünnet olan çocuklar, erkekliğe ilk adımı sanal gerçeklik gözlüğü takarak izledikleri çizgi filmlerle attı.

Keçiören Belediyesince düzenlenen sünnet etkinliğinde sanal gerçeklik gözlüğü takarak çizgi film kahramanlarının maceralarına eşlik eden çocuklar, operasyon öncesi korkularını yeniyor.

İlçedeki özel bir hastanede bilirkişilar tarafından gerçekleştirilen sünnet işlemi sırasında izledikleri filmlerin içinde özülerini bulan çocuklar, sünnet tamamlandığında da operasyon masasından kalkmak istemiyor.

Sunnet korkusunu sanal gozlukle cizgi film izleyerek yendiler

Aileleri ve çocuklarını, sünnet işleminin yapılacağı gün ve saatte servislerle hastaneye ulaştıran Keçiören Belediyesi, sünnet kıyafeti hediye ettiği çocukları işlem zaman en yenirası servislerle evlerine bırakıyor.

AA muhabirine, sünnet organizasyonuna ilişkin değerlendirmelerde bulunan belediyenin Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Asena Ülkü Ünal, etkinlik kapsamında 1700 çocuğun sünnet edileceğini söyledi.

Geleneklere uygun olarak sünnet işleminin gerçekleştirildiğini belirten Ünal, “Sünnet operasyonu, steril ortamda bilirkişilar tarafından gerçekleştiriliyor. Çocuklarımız, sanal gözlüklerle ameliyatlarını farkında olmadan tamamlzamanıp ağlamadan evlerine gidiyorlar. Sanal gözlükle çizgi filmini seyrettirilerek eğlenceli bir şekilde işlemleri tamamlanıyor.” diye meseleştu.

1655802011 502 Sunnet korkusunu sanal gozlukle cizgi film izleyerek yendiler

“Çocuklar, hastaneden güle oynaya gidiyor”

Sünnet işleminin gerçekleştirildiği Lokman Hekim Etlik Hastanesinin Başhekimi Necmettin Din, çocukları ve ailelerini korkuya sevk eden sünnet işlemini keyifli hale getirmek için sanal gözlükle sünnet uygulamasını hayata geçirdiklerini ifade etti.

Uygulamanın çocukları sünnet olzamanından uzaklaştırdığına dikkati çeken Din, “Çocuklar, gözlükle çizgi film veya onlara uygun görselleri izlerken biz de altta sünnet işlemini ağrısız ve sancısız bir şekilde yapıyoruz. Bu meseleda da çok başarılı olduk. Çocuklar, hastaneden güle oynaya gidiyor. Çocuklar, bir miktar şüpheli geliyorlar ama giderken de ve sünnet esnasında da çok keyifli olduklarını görüyoruz.” ifadelerini kullandı.

“Ailelere, kesinlikle tavsiye ederim”

Sünnet ettirmek için 4 yaşındaki oğlunu hastaneye getiren bir anne, belediyeye onayladığı başvurunun kısa zamanda en yeniuçlandığını aktardı.

Çocukların hastane ortamında sünnet ettirilmesinden dolzamanı mutlu olduğunu anlatan anne, “Gayet güzel bir ortamdzamanız. Belediye görevlileri, sünnetin oyun gibi olacağını, eğlenceli geçeceğini söyledi. Ailelere kesinlikle tavsiye ederim.” diye meseleştu.

Anadolu Ajansı web sitesinde, AA Haber Akış Sistemi (HAS) üzerinden abonelere sunulan havadisler, özetlenerek yzamanımlanmaktadır. Abonelik için lütfen iletişime geçiniz.

Adblock test (Why?)

Paylaşın
Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.