Ödüllü Ekonomist: Altın Bu Seviyeleri Kırarsa Çok Tehlikeli! - Türk Haber 7 | Güncel HaberlerTürk Haber 7 | Güncel Haberler
1627560968 Odullu Ekonomist Altin Bu Seviyeleri Kirarsa Cok Tehlikeli
3 yıl önce
3 yıl önce

Ödüllü Ekonomist: Altın Bu Seviyeleri Kırarsa Çok Tehlikeli!

Gevşek para politikaları ve benzeri görülmemiş teşvikler nedeniyle enflasyon endişeleri tırmanıyor. Haziran ayında ABD TÜFE verileri, 2008’den bu yana görülmüş en hızlı yükselişini gerçekleştirdi. Ancak bu durum altın fiyatlarına yansımadı. Değerli metal, 2021’in başından bu yana 1.900 dolarlık seviyeleri göremedi.

Mark Skousen uyardı: Altın 2.000 doları aşarsa, enflasyon ciddi sorun!

Ödüllü bir ekonomist olan Mark Skousen, altının ons başına 2000 dolar seviyesini aşması durumunda, bunun enflasyon seviyelerinde çok ciddi bir sorun olduğunu göstereceği konusunda uyarıyor. Freedom Fest 2021 konferansının oturum aralarında Skousen, aşağıdaki ifadeleri kullandı:

Altın, enflasyonun önde gelen bir göstergesi olma eğilimindedir ve altın yükseliyor, ancak 1.900 dolar seviyesinin üzerine çıkmadı. Ancak bu seviyeyi kırarsa ve 2.000 dolardan 2.100 dolara çıkarsa, bu çok ciddi bir enflasyon sorununa işaret ediyor.

Skousen, Forecasts & Strategies’in baş editörü ve şu anda Chapman Üniversitesi’nde öğretim üyesi olarak görev yapıyor. En çok satan yazarlardan biri ve Chapman Üniversitesi’nde başkanlık görevlisi olan Skousen, “Bence Powell enflasyon sorunu konusunda biraz fazla iyimser. Enflasyon sorunu mevcut ve daha uzun bir süre devam edecek” dedi. Skousen, enflasyonu kontrol etmeye çalışmanın bir kaplanı kuyruğundan yakalamaya çalışmak gibi olduğunu söyledi. 1970’lerde olduğu gibi kolayca kontrolden çıkabileceğini söyledi. “Bu çok tehlikeli bir oyun” diyerek hükümetin sorumsuz hareket etmesinden endişeli olduğunu belirtti.

Skousen, ekonomik toparlanmanın ne kadar süreceği konusunda emin değil

Ekonomi büyürken enflasyon artıyor. Kriptokoin.com olarak bildirdiğimiz tahminlere göre, bu haftanın sonlarına doğru ikinci çeyrek için Gayri Safi Yurtiçi Hasıla’nın (GSYİH) yüzde 9,2’lik başka bir büyüme göstermesi bekleniyor. Ancak Skousen, ABD Başkanı Biden’ın bireyler ve şirketler üzerindeki vergileri artırma planı nedeniyle bu ekonomik ivmenin ne kadar süreceğinden emin değil.

1627560968 115 Odullu Ekonomist Altin Bu Seviyeleri Kirarsa Cok Tehlikeli

Veriler Çıktı: Trader'lar Altın Fiyatında Bu Seviyeleri Bekliyor!

Skousen, “Patlayan bir toparlanma yaşıyoruz, ancak bunun ne kadar süreceği Biden yönetiminin önerdiği vergi artışlarına ve bizi durgun bir ekonomiye geri gönderme olasılığı olan aşırı düzenlemeye bağlı. Bunun Kongre’den geçmemesini umuyorum.” dedi.

Ekonomist, enflasyonun belirtilerine dikkat çekiyor

Ekonomist ayrıca restoran ve işletmenin karşılaştığı güncel sorunları tartıştı. İşçi bulmakta zorlandıklarını, bunun da işgücü sıkıntısına neden olduğunu söyledi. Argümanı ise çalışanların iş aramak yerine evde kalmayı tercih etmeleri, çünkü ücretlerinden daha yüksek işsizlik yardımı aldıkları yönünde oldu. Skousen, şu ifadeleri kullandı:

Demokratlar 15 dolarlık bir asgari ücreti Senato’dan geçiremediler. Bu da [işsizlik yardımı] onların 15 dolarlık bir asgari ücret alma şekli. Ancak bunun bir bedeli var çünkü şirketler işçilik giderlerindeki artışı karşılamak için fiyatlarını yükseltiyorlar. Bunların hepsi enflasyonist.

Ünlü CEO: Altın Önümüzdeki 12-18 Ayda Bu Seviyelerde!

Skousen, serbest piyasa girişiminin bu salgın karmaşasından kurtulmamıza yardımcı olduğunu ve hükümetin dışarıda kalması gerektiğini söyledi. Skousen, “Hükümet düzenlemelerden vazgeçti ve serbest girişimin yaptığına bakın. Küçük işletmeler geri geliyor, restoranlar hayata dönüyor ve öğrenciler okula dönüyor. GSYİH’nin hızla genişlemesi cesaret verici,” diye devam etti. Bu noktada hükümetin geri adım atması gerektiğinden bahseden ekonomist, geride aşırı borçla korkunç bir miras bırakıldığını ve vatandaşların bu borcu geri ödemek zorunda kalacağına dikkat çekti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..

Paylaşın

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
‏‏‎‏‏‎ ‏‏‎‏‏‎ ‏‏‎‏‏‎ İzmir web tasarım