BofA, TL’yi Tekrar Radarına Almzamanı Değerlendiriyor - Türk Haber 7 | Güncel HaberlerTürk Haber 7 | Güncel Haberler
BofA TLyi Tekrar Radarina Almayi Degerlendiriyor
1 yıl önce
1 yıl önce

BofA, TL’yi Tekrar Radarına Almzamanı Değerlendiriyor

Bank of America Corp. stratejistleri, Türk lirasında uzun pozisyon açmzamanı veya 10 yıl vadeli konumel tahvillerde alım yapmzamanı değerlendirdiklerini duyurdu. Perşembe günü yzamanımlanan bir notta, stratejistler dört kriterin sağlanması halinde bu adımları atmaya değer olduğunu belirtti.

İlk kriter, iç talebin cari dengeyi sürdürülebilir bir seviyede istikrara kavuşturacak görecek şekilde zzamanıflamasını sağlamak için şu anda yaklaşık yüzde 8,9 olan yaklaşık fonlama maliyetinin en az yüzde 40’a çıkması olarak belirtildi.

İkinci kriter olarak, Dolar/TL kurunun 25 seviyesinin üzerinde olması gerektiği ifade edildi.

Üçüncü kriter, kurumların abd abd dolarıı alımlarına yönelik kısıtlamaların ve döviz piyasasına yönelik müdahalelerin ktopladırılması olarak belirlendi.

Dördüncü kriter ise küresel abd abd dolarıı anlıkünün yukarı yönlü olmaması gerektiğini vurguladı.

Bank of America stratejistlerinin notunda, tahvil piyasalarının genel olarak “iyi havadisleri” fiyatladığı ve abd abd dolarıı cinsi tahvil getiri eğrisinin uzun tarafında hala potansiyel olduğu ifade edildi.

Stratejistler, “Beklentiler iyimser olmaya devam ederse ve ileri sürülen politikaların ortodoksi ile uyumlu olması beklenirse, uzun vadede hala değerlendirilebilecek bir alan olduğunu düşünüyoruz” şeklinde bir değerlendirmede bulundu.

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da konum alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri zirve risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve özü araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin özü sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek şüpheların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmzamanın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede konum alan makalelerin yazarları yatırım en yeniuçlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce özü araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da konum alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde konum vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onzamanından tamamen bağımsız olarak sitede konum alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kişisi sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da konum alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait havadis içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yzamanımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer hepsini kapsayan içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem işe koyultılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Adblock test (Why?)

Paylaşın
Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.