FED Faiz Kararı Geliyor! BTC, SHIB ve Altın Ne Olacak? - Türk Haber 7 | Güncel HaberlerTürk Haber 7 | Güncel Haberler
1667221210 FED Faiz Karari Geliyor BTC SHIB ve Altin Ne Olacak.webp
2 yıl önce
2 yıl önce

FED Faiz Kararı Geliyor! BTC, SHIB ve Altın Ne Olacak?

Hisse senetleri yükseliyor, ABD abd abd dolarııı dalgalanıyor. Bitcoin 20.000 abd abd dolarııın üzerindeki pozisyonunu korurken altın hafif bir düşüş ile hareket ediyor. Bu sırada, herkesin gözü Çarşamba günkü FED faiz toplantısında. ABD Merkez Bankası’nın (FED) bu 7 gün Çarşamba günü toplanarak faiz en yeniuçına varması beklenmekte.

FED faiz en yeniuçı için beklentiler 75 baz puanlık yükseliş yönünde

Çarşamba günü Türkiye saati ile 21’de açıklanacak olan FED faiz en yeniuçı, birçok piyasa oyuncusu tarafından takip edilmekte. CME Group’tan alınan verilere göre piyasa, şu anda merkez bankasının 75 baz puanlık bir artışı tercih etme olasılığını yüzde 80 olarak görüyor. FED’in faiz en yeniuçı, ABD’de en yeni 41 yılın en en çok enflasyon seviyesinin görülmesi ile önem erişti. Arka arkaya uyguladığı faiz artışlarıyla birlikte FED, faizi yüzde 3.25 seviyelerine yükseltti.

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz gibi, faiz artırımları meselesunda FED, daha önce yüzde 4.5 oranına dikkat çekmişti. Bu nedenle, artırımda yavaşlama olsa da, bir süre daha yükseliş görmemiz olası. En azından Aralık güninda da faiz artırımına gidilmesi beklenmekte. Bu ay, Çarşamba günkü duyurular en yeniucu 75 baz puanlık artış görürsek, Aralık günindaki toplantıda 50 baz puanlık artış beklenmekte.

Bitcoin ve kripto paralar nasıl etkilenebilir?

Son birkaç aydır, Bitcoin fiyatı, piyasadaki volatilitenin konumleştiğine dair bir işaretle 20.000 abd abd dolarııa yakın işlem görüyordu. Geçtiğimiz 7 gün ise 20.000 abd abd dolarııın üzerine oldu ve burada tutunmgüni başardı. Ancak, yukarıda bahsettiğimiz FED faiz en yeniuçı, BTC’yi de etkiliyor. BTC’deki fiyat değişimi ise SHIB, ETH gibi diğer altcoin’leri etkiliyor.  Kripto araştırma firması Kaiko’nun verilerine göre, geçen 7 gün, kripto para biriminin 20 günlük dalgalanması, 2020’den bu yana ilk kez Nasdaq ve S&P 500 endekslerinin altına düştü.

bitcoin

Hisse senetleri ve kripto para birimleri, ABD FED tarafından yapılan faiz artışları ve güçlenen bir abd abd dolarııın sektöre ağırlık vermesi sebebiyle bu yıl keskin bir düşüş yaşadı. Daha fazla kurumsal yatırımcı kriptoya yatırım uyguladığı için Bitcoin’in hisse senetleriyle olan ilişkisi zamanla artışa geçti. Ancak Bitcoin’in fiyatı en yeni zamanlarda istikrar erişti. Ve bazı yatırımcılar için oynaklığın azalması iyiye işaret.  Örneğin kripto borsası Luno’nun uluslararası başkanı Vijay Ayyar, BTC’nin 4 aydır 18-25 bin abd abd dolarıı arasında kalarak potansiyel bir dip oluşturduğunu söylüyor.

Birçoğuna göre mevcut “kripto kışı”, büyük ölçüde, faiz oranlarını artıran Fed’in agresif sıkılaştırmasının bir en yeniucudur.  Bu nedenle, FED’in faiz artırımını en yenilandıracağına dair bir gelişme, BTC’yi olumlu etkileyebilir. Ancak bunun yalnızca bir olasılık olduğunu belirtmekte fayda var.

Analist Plan B, Bitcoin (BTC)’in dibe vurduğunu ve artık yeni bir döngünün başladığının sinyallerini verdiğini söylüyor. İşte stok-akış öngörüsü ile öne çıkan analistin en son BTC yorumları…

Altın için beklentiler ne yönde?

Altın fiyatı (XAU/USD), Pazartesi günü 1.640 abd abd dolarııda düşük bir zemin tutuyor. Yedinci aylık düşüşe hazırlanırken üç günlük bir şüphe serisi kaydediyor. Bu sırada FED öncesi şüphe ile hareket ediyor. Bitcoin’e benzer şekilde, FED’in faiz artırımını en yenilandıracağına dair ipucu, altın boğalarını sevindirebilir.  Altın çalışani Anıl Panchal’a göre altında 1.659 abd abd dolarıılık direnç önem arz ediyor. Ondan önce ise 1.649 abd abd dolarıılık 10-DMA seviyesinin aşılması gerekli.  Aşağı yönde ise 1.630, 1.617 ve 1.614 abd abd dolarıılık destek seviyelerine işaret edilmekte.  Genel olarak, altın fiyatında dip yön sınırlı duruyor. Bu da Fed’in para politikası duyurularının kilit katalizör olduğunu vurguluyor.

FED Faiz Karari Geliyor BTC SHIB ve Altin Ne Olacak

Son dakika gelişmelerden anında havadisdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da konum alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri en çok risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve özü araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin özü sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek şüpheların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmgünin. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede konum alan makalelerin yazarları yatırım en yeniuçlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce özü araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da konum alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde konum vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com ongünindan tamamen bağımsız olarak sitede konum alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kişisi sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da konum alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait havadis içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda ygünimlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer hepsi içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem işe koyultılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Adblock test (Why?)

Paylaşın
Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.
‏‏‎‏‏‎ ‏‏‎‏‏‎ ‏‏‎‏‏‎ İzmir web tasarım