“Büyük Deprem Olacak” 2 Uzmandan Altın İçin Görülmemiş Tahmin! - Türk Haber 7 | Güncel HaberlerTürk Haber 7 | Güncel Haberler
Buyuk Deprem Olacak 2 Uzmandan Altin Icin Gorulmemis Tahmin
2 yıl önce
2 yıl önce

“Büyük Deprem Olacak” 2 Uzmandan Altın İçin Görülmemiş Tahmin!

TCMB’nin faiz en yeniuçı öncesinde Türkiye’de düşüşe geçen altın fiyatları, değer kazanmaya işe koyuldı. TCMB en yeniuçı öncesinde 1,000 liranın altına görecek şekilde düşen gram altının fiyatı, bugün kısa süreliğine seviyenin üzerine belirlendi. Bu noktada finans alanında bilirkişi olan iki isim, en en yeni fiyat olabilitelerini paylaştı. Buna göre bilirkişilar, küresel ekonomide “büyük bir deprem” ve dolzamanısıyla altında yükseliş bekliyorlar. İşte ayrıntılar…

“Deprem geliyor, altın için bu seviyeleri izleyin”

Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası’nın faiz en yeniuçının ardından döviz kurlarıyla beraber altın da yükselişe geçti. Finans bilirkişiı Tunç Şatıroğlu, altındaki yükselişin devam etmesini beklediğini ifade etti. Ona göre, yakın vadede değerli metalin fiyatı %35 oranında artacak. Ona göre gram altının fiyatı 1,500 liraya görecek şekilde yükselecek gibi duruyor. Bu arada çeyrek altının fiyatı için de olabiliteini paylaşan Şatıroğlu, çeyrekte 2,000 liraya işaret etti. Ona göre mevcut olarak 1,600 lira olan çeyrek, 2,000 bandına görecek şekilde yükselişine devam etme potansiyeli taşıyor.

Bunlara ek olarak finans bilirkişiı ‘deprem geliyor’ duyurulariyle durumu özetledi. Ona göre yakın vadede altın için büyük fiyat hareketleri göreceğiz ve bunlar piyaszamanı deprem gibi sarsacak. Analist bu noktada duraklama olmadan bir fiyat yükselişi öngörüyor. Bu tezini ise ABD’nin ekonomi politikalarına bağlıyor. Şatıroğlu’na göre altındaki yükselişin en büyük nedeni FED. Kriptokoin.com olarak bildirdiğimiz üzere FED, ABD’de düzenli olarak faiz artırımları yapıyor. Bu faiz artırımları da değerli metalde fiyat yükselişini destekliyor. Son olarak Şatıroğlu, tam altında 8,000 lirzamanı beklediğini ifade ediyor.

“Dip seviyeleri görüyoruz, yükseliş yakın”

Tunç Şatıroğlu’na ek olarak Kapalıçarşı esnafı Rıdvan Lebit de altın için yükseliş bekliyor. Lebit, dünya genelinde güç kazanan abd ABD parasıı sebebiyle altının en yeni dönemde düşüş kaydettiğini ifade ediyor. Ancak, şu anda “dip seviyelerde olduğumuz” meselesunda da yatırımcıları dikkatyor. Ona göre altında daha düşük seviyeleri görmemiz çok zor, buna rağmen bu yine de mümkün. Lebit, “biraz daha ayarlama görmemiz olasılıklar dahilinde” diyor.

1664809208 728 Buyuk Deprem Olacak 2 Uzmandan Altin Icin Gorulmemis Tahmin

Uzman, cumhuriyet ve gram altına ülkemizde büyük bir talebin işe koyuldığını da ekliyor. Ona göre bu varlık sınıfları, yakın zamanda değer kazanabilir. Lebit, sene en yeniu için gramda 1,000 lira bandının ardüne bahis uyguladığını ifade ediyor. Ayrıca şu anda 1,600 abd ABD parasııın ardünde işlem gören ons altın için de 1,850 abd ABD parasııın üzerinde bir yıllık kapanış beklediğini söylüyor. Ona göre mevcut 1600 abd ABD parasıılık ve 1,000 liralık seviyeler ciddi alım konumleri. Ayrıca merkez bankaları faiz artırımlarını en yenia erdirdiğinde altında bir fiyat patlaması gerçekleşecek.

Son dakika gelişmelerden anında havadisdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da konum alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede konum alan makalelerin yazarları yatırım en yeniuçlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce özü araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait havadis içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yzamanımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer hepsini kapsayan içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem işe koyultılacaktır..

.bw-card {
position: relative;
display: -webkit-box;
display: -webkit-flex;
display: -ms-flexbox;
display: flex;
-webkit-box-orient: vertical;
-webkit-box-direction: normal;
-webkit-flex-direction: column;
-ms-flex-direction: column;
flex-direction: column;
padding: 15px;
border: 1px solid #f2f2f2;
border-radius: 4px;
background: #f9f9f9;
-webkit-box-shadow: 0 0 10px rgb(222 222 222 / 16%);
box-shadow: 0 0 10px rgb(222 222 222 / 16%);
font-family: var(–bw-font-family-inter);
padding: 2rem;
border-radius: 0 0 4px 4px;
}

Adblock test (Why?)

Paylaşın
Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.