Birçok Kez Bilen Altın Tahmincisi Tarih Verdi: Acele Edin! - Türk Haber 7 | Güncel HaberlerTürk Haber 7 | Güncel Haberler
1667678409 Bircok Kez Bilen Altin Tahmincisi Tarih Verdi Acele Edin
2 yıl önce
2 yıl önce

Birçok Kez Bilen Altın Tahmincisi Tarih Verdi: Acele Edin!

Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş, altına yönelik yeni olabiliteleri ile gündeme geldi. Uzman isim öte yandan 2023 yılı için çeşitli dikkatlar uyguladı. İşte detaylar…

İslam Memiş açıkladı: Altın çok ucuz

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz gibi altın, en en yeni ABD Merkez Bankası’nın (FED) konuşmalarından etkilendi. FED’in 75 baz puanlık faiz artışı, piyasalar tarafından bekleniyordu. Fakat faiz en yeniuçı zaman en yenirası FED Başkanı Jerome Powell’ın meseleşması, değerli metalin ons fiyatını düşürdü. Bu durum, gram altının değerini de etkiledi. Gram altın, haftzamanı 975 lira civarında en yenilantı. Bu nedenle bilirkişilar, altında alım çağrısı yapıyor. Bunlardan biri, İslam Memiş oldu.

İslam Memiş, altın fiyatlarının şu anda “çok güzel fırsatlar sunduğunu” aktardı. Eline yeni TL geçmiş olan kişilerin altına yönelik yatırım yapabileceğini ima etti. Ayrıca önümüzdeki yıl düğün yapacaklara, hazırlanmak isteyenlere fırsat sunduğunu aktardı. Şu anda altın fiyatlarının “çok ucuz” olduğunu vurguladı. Mevcut değeri ile “gereğinden fazla zarar yaşadığını” söyledi. Bu nedenle, altının buzamanlarda bir “fırsat” olarak görüldüğüne dikkat koydu.

Ayrıca İslam Memiş, altın yorumlarında sürekli vurguladığı gibi, uzun vadeli yatırıma dikkat koydu. Uzman isim “kısa vadeli bir beklenti içine girmemek gerekiyor” diyor. Genel olarak vatandaşların yatırımları ile 2023’e hazırlık yapabileceğini aktarmakta. 980 lira seviyelerinden gram altın alan yatırımcının, 2-3 7 gün içerisinde 1.000 lira seviyesinin üzerinde bir gram altınla karşılaşacağını aktarıyor. Bu nedenle, bu zamanların fırsata çevrilmesi gerektiğinin altını çiziyor.

Ekonomistler: Altın Sırasıyla Bu Seviyeleri Kırabilir!

Vatandaşlara çağrı: Acele edin

İslam Memiş, ayrı bir konuşmasında, 2023 yılı için genel dikkatlar uyguladı. Uzman isim, özellikle Türkiye İstatistik Kurumu’nun (TÜİK) enflasyon verilerinin ardından konuşmalarını gerçekleştirdi. Vergi, harç ve cezalarda 2023 zamlarının belli olduğunu aktardı. Bilindiği gibi TÜİK, Ekim zamanı enflasyon rakamını geçtiğimiz gün açıkladı. Açıklamalara göre Ekim zamanında enflasyon TÜFE’de yüzde 3.54 artarken, yıllık süreçte enflasyon yüzde 85.51’e belirlendi.

Açıklanan verilerin ışığında Memiş, 2023 yılından önce vatandaşların tedbir alması gerektiğini aktardı. Uzman özellikle pasaport süresi bitenlerin, vergi borcu olanların, harç yatıracakların işini önceden halletmesinin maddi olarak daha avantajlı olacağını aktardı. Memiş, enflasyon artışı hakkında “baz etkisiyle zirve görülmüş olabilir” dedi. Bu nedenle Kasım ve Aralık zamanında enflasyonda gerileme görme ihtimalimizden bahsetti. TCMB ve BDDK’nın ettiğı tedbirler en yeniucu kısa vadede gerilemenin yaşanma olasılığına dikkat koydu. Mevcut rakamların emtia fiyatlarına yansıması için birimın gerilemesi gerektiğini aktardı.

Son dakika gelişmelerden anında havadisdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da konum alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri zirve risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve özü araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin özü sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek zararların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmzamanın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede konum alan makalelerin yazarları yatırım en yeniuçlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce özü araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da konum alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde konum vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onzamanından tamamen bağımsız olarak sitede konum alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kişisi sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da konum alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait havadis içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yzamanımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer hepsi içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem start vertılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Adblock test (Why?)

Paylaşın
Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.