Wall Street Analistlerine Göre Boğa Piyasasını Başlatabilecek 7 Olasılık - Türk Haber 7 | Güncel HaberlerTürk Haber 7 | Güncel Haberler
Wall Street Analistlerine Gore Boga Piyasasini Baslatabilecek 7 Olasilik
2 yıl önce
2 yıl önce

Wall Street Analistlerine Göre Boğa Piyasasını Başlatabilecek 7 Olasılık

Wall Street merkezli Bernstein yatırım firmasına göre kripto para boğa piyasasını ateşleyebilecek 7 olasılığa havadisimizin detaylarında ulaşabilirsiniz.

Yaklaşık 10 aydır zamanı piyasasının esareti altında düşüş döngüsüne devam eden kripto para piyasası için bir kaç “yeniden doğuş” senaryosunun söz meselesu olduğu olabilite ediliyor. CoinDesk’in havadisine göre, bu senaryoların en önemli 7 tanesi geçtiğimiz zamanlarda deneyimli Wall Street yatırım firması Bernstein’in çalışanleri Gautam Chhugani ve Manas Agrawal tarafından paylaşıldı.

1. Ethereum The Merge’ün Başarılı Bir Şekilde Tamamlanması

Kripto para zamaninin en önemli ve belkide en komplike güncellemelerinden biri olan Ethereum Merge’ün gerçekleşmesine 10 günden kısa bir süre kalmış olsa da yatırımcıların aklında halen daha bir şüphe var. Eğer hiçbir sorun yaşanmadan borsalar ve ağ doğrulzamanıcıları ile uyumlu bir şekilde geçiş sağlanabilirse bu yeni bir yükseliş dalgası için katalizör görevi ardlenebilir.

2. Rollupların Yeni Bir Kullanıcı Talebi Yaratması

Son dönemlerde Ethereum ana ağı için önem taşıyan rolluplar eğer yeterli işlem hacmini ardlenebilirse yeni bir talep patlaması yaşanabilir. Rollup’dan kısaca bahsetmemiz gerekirse; işlemleri ana ağdaki akıllı sözleşmeler vasıtasıyla ana ağın dışına çıkartan sistem olarak tanımlanabilir. Rollup çözümü, işlemleri ana ağ dışında gerçekleştirerek ana ağda daha az işlem yapılmasını sağlamzamanı hedefler. Birçok işlem roll up edilerek yani bir araya getirilerek bir blok oluşturulur. Bu da ağın özüsine hız ve ölçeklendirebilirlik sağlar. Halihazırda rollup talebinde ciddi bir artış görülüyor ve ana ağdaki işlemlerin yaklaşık %20’sini rolluplar oluşturuyor.

3. Ethereum Piyasa Değerinin Bitcoin’i Geçmesi

Yatırımcıların en çok beklediği ve belki de istediği gelişmeler arasında Ethereum’un piyasa hacmi olarak Bitcoin’i geçip birinci sıraya oturması konum alıyor. Bunun sebebi de teknolojik bakımdan bazı yatırımcılara göre Ethereum’un Bitcoin’den daha yenilikçi ve küresel sistem ile uyum sağlayabilir şekilde tasarlanması olabilir. Gelecekte yaratılacak bir blockchain ekonomisinde Ether’in dijital para birimi olarak kullanılması mümkün görünüyor.

4. Rolluplar sayesinde DeFi Sezonunun Geri Dönmesi

Analistlere göre, 2020 sezonundaki yükseliş ilk DeFi (Merkeziyetsiz Finans) yazı idi. Fakat o zamanlardan bu yana DeFi’ye olan ilgi kayboldu. Son zamanlarda rollupların katman 2 üzerindeki işlem ücretlerini azalmış olması DeFi ürünlerini tekrardan cazip kılabilir ve kullanımını değerlendirabilir. Bu durumun yeni bir yükseliş dalgası için ateşleyici görevi ardlenebileceği düşünülüyor.

5. NFT’lerin Oyun Piyasasına Yönelmesi

Bernstein ekibi, “Kripto oyunlarının özü benzersiz kültürleri olacak” ifadesinde bulundu. Analist Chhugani ve Agrawal, geleneksel oyun stüdyolarından Web3 oyun geliştiriciliğine büyük bir beyin göçünün yaşandığını işaret ediyor. Bu durum çalışanlere göre güçlü bir boğa sinyalinin göstergesi olarak yorumlanıyor.

6. Değer ve Fayda Üstüne Tasarlanmış Token Ekonomiklerinin Çoğalması

Daha sürdürebilir, değer ve fayda ardüne çalışılmış token tasarımları meme tokenlarına kıyasla perakende yatırımcının ilgisini daha çok çekebilir ve masaya geri oturmalarını sağlayabilir.

7. Yağ Protokolü Tezinin Yağ Uygulaması Tezine Dönüşmesi

Yağ protokolü tezi; blockchain üzerindeki değerin uygulama katmanından ziyade temel protokol katmanında birikeceğini öne sürüyor. Bernstein çalışanlerine göre gelişmiş ölçeklenebilirlik, ekonomik işlem maliyetleri, iyileştirilmiş token değeri çalışmaları ve kullandıkları uygulamalara yatırım yapmak için perakende ilgi sayesinde “uzun kuyruk uygulama tokenlarının” büyüyeceğini öne sürdü. Bu olasılıkta aynı şekilde bir yükseliş hareketini tetikleyebilecekler ihtimaller arasında konum alıyor.

Adblock test (Why?)

Paylaşın
Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.