Tron Kurucusu Justin Sun, 10 Milyar Dolar Teminatlı Bir Stablecoin Planlıyor - Türk Haber 7 | Güncel HaberlerTürk Haber 7 | Güncel Haberler
Tron Kurucusu Justin Sun 10 Milyar Dolar Teminatli Bir Stablecoin
2 yıl önce
2 yıl önce

Tron Kurucusu Justin Sun, 10 Milyar Dolar Teminatlı Bir Stablecoin Planlıyor

TRON (TRX) kurucusu Justin Sun, TRON blockchain ağında USDD isimli bir merkeziyetsiz stablecoin başlatmayı planladığı duyurdu.

21 Nisan tarihinde resmi web sitesinden açıklamalarda bulunan Justin Sun, USDD’nin matematik ve algoritma ile desteklenen merkeziyetsiz bir stablecoin olacağını açıkladı.

Justin Sun yaptığı açıklamada:

1 dolara entegre olacak USDD, 1 doların altına düşerse kullanıcılar ve arbitraj yapan insanlar 1 USDD ile 1 dolar değerinde TRX alabilecek. USDD 1 doların üstüne çıkarsa kullanıcılar ve arbitraj yapan insanlar 1 dolar değerinde trx göndererek 1 USDD alabilecekler.

dedi.

Ayrıca SUN, TRON DAO rezervinin yıllık %30 faiz oranı sunacağını ve yüksek likidite olarak 10 milyar dolarlık saklama hizmeti sunacağını belirtti.

Geçtiğimiz ay Terraform Labs’ın kurucu ortağı ve CEO’su Do Kwon yaptığı açıklamada, TerraUSD’nin rezervi olarak 10 milyar dolarlık bitcoin biriktireceğini söylemişti. Justin Sun ise 10 milyar dolarlık düşüncesi, Do Kwon’un fikirlerine benziyor.

Sun, TRON tabanlı stablecoin’in 5 Mayıs 2022’den itibaren piyasaya sürülmesini beklediğini söyledi.

Adblock test (Why?)

Paylaşın
Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.
‏‏‎‏‏‎ ‏‏‎‏‏‎ ‏‏‎‏‏‎ İzmir web tasarım