Theta Labs, Sony’nin NFT Üretmesine Yardımcı Olacak - Türk Haber 7 | Güncel HaberlerTürk Haber 7 | Güncel Haberler
Theta Labs Sonynin NFT Uretmesine Yardimci Olacak
2 yıl önce
2 yıl önce

Theta Labs, Sony’nin NFT Üretmesine Yardımcı Olacak

Japonya merkezli teknoloji devi Sony Electronics, Non-Fungible token piyasaya sürmek için Theta Labs ile iş birliği yaptığını açıkladı.

Sony tarafından yapılan açıklamaya göre, insanlar üç boyutlu aksesuarları kullanmadan nesneleri 3 boyutlu olarak algılayabilecekleri bir monitör olan Spatial Reality Display için NFT koleksiyonu başlatacak.

Sony, Theta iş birliği sayesinde 3 boyutlu “The Tiki Guy” adlı bir NFT koleksiyonu piyasaya sürecek. Ayrıca NFT’lerin 3 boyutlu versiyonları ile birlikte 2 boyutlu versiyonları da bulunacak.

Sony’nin yeni çıkaracağı cihazın göz hareketlerini izleyeceği ve göz hareket ettikçe ekranın hareket ederek üç boyutlu deneyim sunacağı belirtiliyor. 

Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan Theta Labs’in kurucu ortağı ve CEO’su Mitch Liu, NFT endüstrisinin iki boyutlu olduğunu belirtirken Theta Labs CEO’su metaverse’ün 3 boyutlu olduğunu düşündüğünü belirtti.

Ayrıca bir Sony yetkilisi yaptığı açıklamada:

Kullanıcılar artık 3 boyutlu gözlüklere ihtiyaç duymadan yeni nesil üç boyutu deneyimleyebilecekler. Theta ile oluşturacağımız NFT’ler yeni teknolojiyi benimsememize yardımcı oluyor.

dedi.

Adblock test (Why?)

Paylaşın
Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.