Rusya Bankalar Birliği, Kripto Cüzdan Uygulamalarını Yasaklamak İstiyor - Türk Haber 7 | Güncel HaberlerTürk Haber 7 | Güncel Haberler
Rusya Bankalar Birligi Kripto Cuzdan Uygulamalarini Yasaklamak Istiyor
2 yıl önce
2 yıl önce

Rusya Bankalar Birliği, Kripto Cüzdan Uygulamalarını Yasaklamak İstiyor

300’den fazla Rus bankasının ve finans kuruluşunun bulunduğu Rusya Bankalar Birliği, merkezi borsalar haricinde tutulan kripto paraların suç sayılmasını istedi.

Rusya’nın yerel haber ajansı Izvestia’nın 18 Nisan tarihinde yaptığı habere göre, merkezi borsalar haricinde kripto cüzdan uygulamalarında tutulan dijital paraların suç sayılması için milletvekillerine çağrıda bulundu.

Habere göre kripto cüzdanlarının bireysel kontrol haricinde kullanılmaması kişinin “kendi bankası” olmasını sağlıyor ve bu durum Rus bankalarının hoşuna gitmiyor.

Rusya Bankalar Birliği Başkanı Anatoly Kozlachkov konuya ilişkin yaptığı açıklamada:

Bu tarz cüzdanlar borçlular ve suçlular tarafından ele geçirilmesinin zor olduğunu bilerek kullanılıyor.

dedi.

Rusya İçişleri Bakanlığıyla birlikte çalışan bankalar birliği, kripto para birimlerinin cüzdanlarda saklanması durumunda cezai işlem uygulanmasını hedefliyor. Ayrıca dernek, yetkili kurumlara da ceza getirilmesi gerektiğini söyledi.

Bankalar birliği daha öncelerde kripto para regülasyonlarıyla alakalı görüşmeler esnasında dünyanın en büyük kripto para borsası Binance ile iş birliği yapmıştı.

Adblock test (Why?)

Paylaşın

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
‏‏‎‏‏‎ ‏‏‎‏‏‎ ‏‏‎‏‏‎ İzmir web tasarım