Parmak Ailesi Şarkısı | Finger Family Türkçe Çocuk Şarkıları - Türk Haber 7 | Güncel HaberlerTürk Haber 7 | Güncel Haberler
2 yıl önce
2 yıl önce

Parmak Ailesi Şarkısı | Finger Family Türkçe Çocuk Şarkıları

PARMAK AİLESİ ÇOCUK ŞARKISI

Parmak insanlarda ve bazı hayvanlarda ellerin ve ayakların son bölümünü oluşturan, boğumlu, hareket ettirilebilen, uzunca organların her birine verilen isimdir. Bu isimi kullanarak parmak ailesi şarkısı çocuklar için yazılmıştır. El parmakları, ayak parmaklarına göre çok daha aktif ve hareketlidir. Sağlıklı bir insanda tüm parmaklar hareket ettirilebilir ve bükülebilir. İnsan vücudunda parmakların hareketini sağlayan iki ana kas yapısı bulunur, bunun yanında diğer hareketleri sağlayan ayrı kas yapıları vardır.

Parmak hareketlerinin sağlandığı tüm kaslar avuç içi ile kolun dirsek altı kısmı arasına bulunur. Genel olarak parmak ailesi bilinçli şekilde hareket ettirilse de günlük uğraşlar sırasında baba parmak hareketlerinin birçoğu beyinden gelen komutlar sayesinde istem dışı olarak yapılır.

Parmak Ailesi Şarkısı
Baba parmak, Baba parmak neredesin?
Buradayım, buradayım. İşte buradayım.

Anne parmak, Anne parmak neredesin?
Buradayım, buradayım. İşte buradayım.

Abi parmak, Abi parmak neredesin?
Buradayım, buradayım. İşte buradayım.

Abla parmak, Abla parmak neredesin?
Buradayım, buradayım. İşte buradayım.

Bebek Parmak, Bebek Parmak neredesin?
Buradayım, buradayım. İşte buradayım.

Özel olarak tekerleme niteliğinde olan parmak ailesi şarkısını sevdiyseniz mojo berry çocuk şarkıları kanalımıza abona olabilir ve beğeni verebilirsiniz. İyi eğlenceler diliyoruz.

Paylaşın
Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.
‏‏‎‏‏‎ ‏‏‎‏‏‎ ‏‏‎‏‏‎ İzmir web tasarım