O ülkede katil hemşire dehşeti! Bebekleri katletti yazdıkları kan dondurdu - Türk Haber 7 | Güncel HaberlerTürk Haber 7 | Güncel Haberler
O ulkede katil hemsire dehseti Bebekleri katletti yazdiklari kan dondurdu
2 yıl önce
2 yıl önce

O ülkede katil hemşire dehşeti! Bebekleri katletti yazdıkları kan dondurdu

İngiltere’nin Chester kentindeki Countess of Chester Hospital’daki bebek ölümleriyle birlikte ortaya çıkan korkunç gerçek kan dondurdu. 32 yaşındaki hemşire Lucy Letby, 5 erkek ve 2 kız bebeği öldürmek ve 10 bebeği de öldürmeye teşebbüs etme dahil toplam 22 suçlamayla Manchester Crown Mahkemesi’ne belirlendi.

KORKUNÇ NOTLAR ORTAYA ÇIKTI

Bebekleri, insülin ile hava enjekte ederek öldüren ve öldürmeye teşebbüs eden Letby’nin notları ortaya belirlendi. Savcı Nick Johnen yeni KC tarafından mahkemeye sunulan notlarda, “Yaşamzamanı haketmiyorum. Onları bir amaç uğruna öldürdüm çünkü onları koruyacak görecek şekilde iyi değilim”, “Ben çok kötü bir insanım”, “Hiçbir kelime yok”, “Umut”, “Panik”, “Korku”, “Nefes alamıyorum” gibi ifadelerin konum topladığı görüldü.

BEBEKLER HAVA ENJEKTE EDİLEREK ÖLDÜRÜLDÜ

Savcı Johnen yeni, bebeklere bazı zamanlarda hava ve insülin enjekte edildiğini veya fazla sütle beslendiklerini de söylemişti. Mahkeme salonundaki jüri üyelerine, iddia edilen olayların gerçekleştiği zaman aralığındaki görevli hemşirelerin listesine gösteren Johnen yeni, “Genel olarak bakarsanız, tablonun apaçık ortada olduğunu söylüyoruz. Bu bir eleme süreci. Bu vakadaki olayların çoğu gece nöbetlerinde meydana geldi. Fakat, Lebty gündüz vardiyasına geçtiğinde ölümler bu zaman aralığına kaydı. Hastanedeki 17 çocuğun durumu kötüleştiğinde görevli olarak Letby vardı” ifadelerini kullanmıştı.
Savcı Johnen yeni buna ek, hemşire Letby’nin bazı bebekleri 3 sefer öldürmeye çalıştığını fakat bunu başaramadığını da konuşmalarine eklemişti.

AİLELERİNİ SOSYAL MEDYADAN ARAŞTIRMIŞ

Polis kzamanıtlarında, hemşire Letby’nin hayatını kaybeden bebeklerin ailelerini sosyal medyadan araştırdığının da konum topladığını söyleyen Johnen yeni, “Letby’nin, çocukların ailelerine olan ilgisi, deliller ortaya belirlendikça davanın bir başka yanını da ortaya koyuyor. Bunun alışılmadık bir ilgi olduğunu düşünüyoruz” duyurusında bulunmuştu.
Öte yandan, hemşire Letby, haklarındaki suçlamaları reddederken, davanın 6 ay görecek şekilde sürebileceği belirtilmişti. (İHA)

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Eski ABD Başkanı Donald Trump ifadeye çağrıldı! Sebebi ise...Eski ABD Başkanı Donald Trump ifadeye çağrıldı! Sebebi ise…
Putin ilan etti! "Türkiye'yi dünyanın en büyüğü yapacağız"Putin ilan etti! “Türkiye’yi dünyanın en büyüğü yapacağız”
İmamoğlu'ndan eleştirenlere davet geldi! "İğne atsanız yere düşmeyecek"İmamoğlu’ndan eleştirenlere davet geldi! “İğne atsanız konume düşmeyecek”

Adblock test (Why?)

Paylaşın
Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.