Metaverse’te Yerini Alan İlk Türk Bankasından Bir İlk Daha: Decentraland’de (MANA) Temas Alanı - Türk Haber 7 | Güncel HaberlerTürk Haber 7 | Güncel Haberler
Metaversete Yerini Alan Ilk Turk Bankasindan Bir Ilk Daha Decentralandde
2 yıl önce
2 yıl önce

Metaverse’te Yerini Alan İlk Türk Bankasından Bir İlk Daha: Decentraland’de (MANA) Temas Alanı

Metaverse’te konumini alan ilk Türk bankası Aktif Bank, Decentraland’de (MANA) müşterileri için yeni bir temas alanı oluşturdu. 

Aktif Bank, geçtiğimiz aylarda Decentraland‘de konumini almış ve metaverse dünyasına giren ilk Türk bankası olmuştu. Metaverse dünyasında ilklere imza atmaya devam eden Aktif Bank, proje kapsamında Decentraland’de bulunan arazisinde yeni bir iletişim kanalı yaratmak amacıyla bina inşa etti ve müşterileri için yeni bir temas alanı oluşturdu.

Banka, artık müşterilerini hepsini kapsayan Aktif Bank ekosistemiyle metaverse’te buluşturabilecek. Aktif Bank buna ek olarak Decentraland’de bulunan binasında, gün içerisinde ziyaretçilerle iletişim kurabileceği ve bilgilendirme sağlayabileceği bir Aktif Bank Metaverse Agent’ı meselemlandırdı.

Hafta içi 09:00-18:00 saatleri arasında Decentraland’de 65,-127 koordinatında bulunan Aktif Bank binasını ziyaret edebilecek olan müşteriler, Metaverse Agent’ı ile yazılı veya sözlü iletişim kurabilecek ve Aktif Bank ekosistemi, ürünleri ve hizmetleri hakkında bilgi alabilecek.

Metaverse hizmetlerini dijital dünyaya ve bireylerin bu dünyadan beklentilerine göre şekillendirmeye özen gösterdiklerini dile getiren Aktif Bank Müşteri Deneyimi ve İletişim Grup Başkanı Gamze Numanoğlu meseleyla ilgili şu duyurulara konum verdi:

Hızla hayatımıza giren ve önümüzdeki dönemde bu konumini ivmelenerek artıracak olan Metaverse’te, bu evrenin gelişim hızıyla paralel biçimde yol katedebilmek için Aktif Bank olarak hızla aksiyonlar almaya işe koyulmış ve Decentraland’de konumini alan, projeler gerçekleştiren ilk Türk bankası olmuştuk. Temel hedefimiz; müşterilerimize dokunabileceğimiz ve daha iyi, yeni deneyimler yaratabileceğimiz her alanda varlık gösterebilmek. Bugün, tam da bu amaca hizmet eder biçimde Metaverse’te müşterilerimizle markamız arasında yeni bir temas alanı oluşturuyoruz. Bu evrende mevcut koşullardaki en etkin müşteri deneyimini sağlayabilmek adına da sektörümüz için öncü bir adım atarak yine bir ilki gerçekleştiriyoruz. Decentraland’de bir Aktif Bank binası açmanın yanı sıra orada müşterilerimizle iletişim kurabilecek ve bilgilendirme sağlayacak bir Aktif Bank Metaverse Agent’ı da meselemlandırdık. Önümüzdeki zamanlarda binamız içerisindeki temas seçeneklerini artırmak ve binamızın daha etkin biçimde kullanılmasını sağlamak için de çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Ayrıca ekosistemimizin bize verdiği avantajı müşterilerimiz için kullanmaya devam ediyoruz, bundan devamındaki dönemde 9 milyon kişisilı biletleme markamız Passo ile de Metaverse’te yenilikçi ve öncü bir etkinlik projesi kurgulayacağız. 

İlgili yazı:  Aktif Bank, Decentraland (MANA) Metaverse’ünde Yerini Alan İlk Türk Bankası Oldu

Adblock test (Why?)

Paylaşın

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
‏‏‎‏‏‎ ‏‏‎‏‏‎ ‏‏‎‏‏‎ İzmir web tasarım