Luna Foundation Guard TerraUSD’yi Sabitleyemedi: Hesaplarında Bitcoin Kalmadı - Türk Haber 7 | Güncel HaberlerTürk Haber 7 | Güncel Haberler
Luna Foundation Guard TerraUSDyi Sabitleyemedi Hesaplarinda Bitcoin Kalmadi
2 yıl önce
2 yıl önce

Luna Foundation Guard TerraUSD’yi Sabitleyemedi: Hesaplarında Bitcoin Kalmadı

Terra’nın yerel stablecoin’i TerraUSD (UST) TSİ dün gece saatlerinde diğer bir stablecoin olan Tether’e karşı %40 değer kaybederek, 0,6 dolara gerilemişti. 

Son birkaç saatte tekrardan toparlanmaya başlayan UST, henüz 1 dolara sabitlenebilmiş değil. Daha önce hesabında sürekli Bitcoin eklediğin belirten Luna Foundation Guard, 42 bin 530 bitcoin’i yaklaşık 42 bin dolar maliyetle satın almıştı. Ancak şu anda bitcoin biriktirdikleri hesapta bitcoin bulunmuyor.

Hesapta bitcoin kalmamasının ardından Terra’nın bütün bitcoin’leri sattığı iddia edilmişti. Ancak şirket tarafından yapılan açıklamada, 37 bin Bitcoin’in piyasa yapıcılarına ödünç olarak verildiğini ve bitcoin’lerin şimdiye kadar çok az bir kısmının satıldığını belirtti. Amaçlarının ise UST satın alarak sabitliğini korumak olduğunu söylendi.

9 Mayıs tarihinde Terra tarafından yapılan açıklamada:

Son birkaç gündür kripto para piyasasında volatilite hakim. Makro ekonomik şartlardan dolayı piyasalar da oldukça etkilendi. LUNA, Bitcoin ve UST’de önemli hareketler yaşandı. Şu anlık durum normale dönmüş olsa dahi gelecekte bir daha böyle bir olay yaşamamamız için LFG, UST’nin sabitliğini ve Terra ekosistemini korumak için çaba harcayacaktır.

denilmişti.

Ayrıca dünyanın en büyük kripto para borsası Binance, LUNA ve UST çekme ve yatırma işlemlerini askıya aldığını duyurdu. Askıya alma sebebinin ise çok sayıda para çekme talebi olduğu için yapıldığı belirtilidi.

Adblock test (Why?)

Paylaşın
Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.