Kripto Para Borsası CoinDCX, 2.15 Milyar Dolar Değerlemeye Ulaştı - Türk Haber 7 | Güncel HaberlerTürk Haber 7 | Güncel Haberler
Kripto Para Borsasi CoinDCX 215 Milyar Dolar Degerlemeye Ulasti
2 yıl önce
2 yıl önce

Kripto Para Borsası CoinDCX, 2.15 Milyar Dolar Değerlemeye Ulaştı

Hindistan merkezli kripto para borsası CoinDCX, 135 milyon dolar yatırım alarak 2.15 milyar dolarlık değerlemeye ulaştı.

CoinDCX’in kurucu ortağı ve CEO’su Sumit Gupta resmi Twitter hesabı üzerinden 19 Nisan tarihinde paylaştığı bir gönderide, D serisi finansman turunda 135 milyon dolardan fazla para topladıklarını belirtti.

Gupta yaptığı açıklamada:

Finansman turu, Kingsway, Draper Dragon, Republic ve Kindred gibi önde gelen yatırımcıların katılımıyla Pantera Capital ve Steadview Capital Management tarafından yönetildi.

dedi.

Finansman turuna B Capital Group, Coinbase, Polychain ve Cadenza gibi halihazırda yatırımları bulunan şirketlerin de katıldığı belirtiliyor.

Ayrıca CoinDCX medya ilişkileri direktörü Rasika Joshi, 2021 yılının ağustos ayında düzenlenen C serisi finansman turunun ardından 1.1 milyar dolardan 2.15 milyar dolara çıktıklarını belirtti. Ağustos ayında 1.1 milyar dolara ulaşarak ülkedeki tek “unicorn” statüsüne ulaşmış kripto para borsası olmuşlardı.

Şu anda 400 çalışanları olduğunu belirten Joshi, yıl sonuna kadar 1000 çalışan sayısına ulaşacaklarını söyledi.

Adblock test (Why?)

Paylaşın
Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.