Japonya’nın En Büyük Aracı Kurumu Bitcoin (BTC) Türev Hizmeti Sunacak - Türk Haber 7 | Güncel HaberlerTürk Haber 7 | Güncel Haberler
Japonyanin En Buyuk Araci Kurumu Bitcoin BTC Turev Hizmeti Sunacak
1 sene önce
1 sene önce

Japonya’nın En Büyük Aracı Kurumu Bitcoin (BTC) Türev Hizmeti Sunacak

Japon yatırım bankası Nomura, hızla büyüyen kripto sektörüme erişim için müşterilerine tezgah üstü (OTC) Bitcoin (BTC) türevleri sunmaya başladığını duyurdu.

Nomura, 13 Mayıs Cuma günü yapılan açıklamaya göre kurumsal yatırımcıların ve özel müşterilerin artan talebine yanıt vererek tezgah üstü kripto para birimi türevlerini piyasaya sürdü. Banka bu hamlesi ile birlikte Goldman Sachs ve JPMorgan gibi rakiplerinin arasına katıldı.

Nomura’nın Asia ex-Japan küresel pazarlar başkanı Rig Karkhanis, yaptığı açıklamada CME’de kripto varlık ticaret şirketi Cumberland DRW tarafından bu hafta gerçekleştirilen alım satımların, Japon yatırım bankasının ilk dijital varlık alım satımları olduğunu doğruladı.

Karkhanis ayrıca “Kurumsal düzeydeki taraflarla çalışmak, müşterilerimizden gelen artan talebe göre ölçeklenmemizi sağlayacaktır. Seçenekler, yatırımcıların volatilite ile doğrudan ticaret yapmalarını ve risklere karşı korunmalarını sağlar.” ifadelerine yer verdi.

Nomura, Haziran 2020’de fon yöneticisi CoinShares ve kripto cüzdan sağlayıcı Ledger ile birlikte dijital varlık saklama girişimi Komainu‘yı kurarak kripto varlıklarının gözetimini araştıran ilk bankalardan biri olmuştu. Girişim, Mart 2021’de 25 milyon dolar sermaye topladı.

Adblock test (Why?)

Paylaşın

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
‏‏‎‏‏‎ ‏‏‎‏‏‎ ‏‏‎‏‏‎ İzmir web tasarım