Hindistan’da Kripto Para İşlemlerine Yüzde 28 Vergi Getirilmesi Planlanıyor -CNBC-TV18 - Türk Haber 7 | Güncel HaberlerTürk Haber 7 | Güncel Haberler
Hindistanda Kripto Para Islemlerine Yuzde 28 Vergi Getirilmesi Planlaniyor CNBC TV18
2 yıl önce
2 yıl önce

Hindistan’da Kripto Para İşlemlerine Yüzde 28 Vergi Getirilmesi Planlanıyor -CNBC-TV18

Hindistan’daki Mal ve Hizmet Vergisi (GST) Konseyi, yapılan her kripto para işleminden yüzde 28 oranında vergi alınmasına yönelik yeni bir önerge hazırlıyor.

CNBC-TV18 tarafından aktarılan bilgilere üstünde çalışılan önerge, “kripto paralar ile bağlantılı her türlü hizmet ve faaliyete” mal ve hizmet vergisi getirilmesi ile sonuçlanabilir.

Hindistan’da maliye bakanlığı, bundan yaklaşık bir ay önce başlayan uygulama ile kripto para alım-satımından elde edilen gelirlere yüzde 30 oranında vergi getirmişti.

Mal ve Hizmet Vergisi Konseyi tarafından hazırlanan önergenin yürürlüğe girmesi halinde Hindistan’daki kripto para kullanıcılarının vergi yükü daha da artmış olacak.

Hindistan’daki her türlü mal ve hizmet için GST kapsamında dolaylı olarak vergi ödeniyor. Şu anki mevzuat doğrultusunda finansal hizmet kategorisine giren ve kripto para borsaları aracılığıyla yapılan kripto işlemlerine de yüzde 18 oranında GST uygulanıyor.

Adblock test (Why?)

Paylaşın
Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.