Gucci, Bazı Mağazalarında Dogecoin Dahil Olmak Üzere Kripto Para ile Ödeme Kabul Edecek - Türk Haber 7 | Güncel HaberlerTürk Haber 7 | Güncel Haberler
Gucci Bazi Magazalarinda Dogecoin Dahil Olmak Uzere Kripto Para ile
2 yıl önce
2 yıl önce

Gucci, Bazı Mağazalarında Dogecoin Dahil Olmak Üzere Kripto Para ile Ödeme Kabul Edecek

Lüks İtalyan tekstil devi Gucci, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki bazı mağazalarında kripto para ile ödeme kabul edeceğini duyurdu.

Vouge Businnes tarafından yapılan habere göre Gucci, 10 kripto parayı bazı mağazalarında ödeme olarak kabul edecek. Gucci’nin kripto ödeme planları kapsamında; New York’taki Wooster Street, Los Angeles’taki Rodeo Drive, Miami Design District, Atlanta’daki Phipps Plaza ve Las Vegas’taki The Shops at Crystals olmak üzere 5 büyük mağazasında bu uygulamayı test etmeyi planladığı belirtildi.

Şirketin ödeme olarak kabul edeceği kripto paralar arasında; Bitcoin (BTC), Dogecon (DOGE), Bitcoin Cash (BCH), Ethereum (ETH), Wrapped Bitcoin (WBTC), Shiba Inu (SHIB), Litecoin (LTC) ve birçok stablecoin yer alıyor.

Gucci CEO’su Marco Bizzarri konuya ilişkin yaptığı açıklamada:

Gucci, müşterilerine gelişmiş bir deneyim sunabilmek amacıyla her zaman yeni teknolojileri benimsemeye çalışıyor. Artık kripto paraları ödeme sistemimize entegre ettik. Bu ayrıcalığı kullanmak isteyen müşteriler kripto paraları ödeme olarak kullanabilir.

dedi.

Ayrıca şirket bunun bir pilot uygulama olduğunu ve mayıs ayının sonuna doğru başlayacaklarını belirtti.

Adblock test (Why?)

Paylaşın
Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.
‏‏‎‏‏‎ ‏‏‎‏‏‎ ‏‏‎‏‏‎ İzmir web tasarım