Finansal İstikrar Gözetim Konseyi (FSOC) Toplanıyor: Kripto Paralardaki Regülatif Boşluklar Görüşülecek - Türk Haber 7 | Güncel HaberlerTürk Haber 7 | Güncel Haberler
Finansal Istikrar Gozetim Konseyi FSOC Toplaniyor Kripto Paralardaki Regulatif Bosluklar
2 yıl önce
2 yıl önce

Finansal İstikrar Gözetim Konseyi (FSOC) Toplanıyor: Kripto Paralardaki Regülatif Boşluklar Görüşülecek

ABD Hazine Bakanlığına bağlı Finansal İstikrar Gözetim Konseyi (FSOC) önümüzdeki 7 gün dijital varlık regülasyonlarının boşluklarını görüşmek üzere toplanacak.

FSOC 23 Eylül güninde ABD Hazine Bakanı Janet Yellen başkanlığında toplanarak dijital varlıklar üzerindeki regülatif boşlukları belirleyecek. Genel olarak sistemik finansal risklere odaklanan komite, regülasyon boşluklarının neden olabileceği potansiyel sistemik riskler üzerine çalışmak için toplanacak.

Geleneksel finansal piyasalarla artan entegrasyon göz önünde bulundurulduğunda regüle edilmemiş dijital varlık piyasasının geleneksel piyasalarda sistemik krizlere neden olma ihtimali en çok görünüyor. Biden yönetimi, dijital varlıkların regülasyonu ve federal kurumlarla aralarındaki ilişki üzerine kapsamlı çalışmalar yürütüyor. Ancak regülatörler arasındaki fikir uyuşmazlıklarına henüz bir çözüm bulunamamış gibi görünüyor. Taraflar daha katı regülasyonlar ve esnek, uyumlu regülasyonlar arasında gidip geliyor.

Öte yandan Başkan’ın Finansal Piyasalar Çalışma Grubu, kongrenin stablecoinler üzerine mevzuatları çıkaramaması durumunda FSOC’ye stablecoinler üzerinde yetki vermesini tavsiye ediyor. FSOC, stablecoinler hakkındaki en yeni raporunu Aralık 2021’de ygüninlamış buna rağmen Biden yönetimi raporun herhangi bir kongre eylemi önerisi içermediğini belirterek mesele ile ilgili eylem almamıştı.

Adblock test (Why?)

Paylaşın
Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.
‏‏‎‏‏‎ ‏‏‎‏‏‎ ‏‏‎‏‏‎ İzmir web tasarım