Circle’dan FDIC Tarafından Regüle Edilmiş Bankayla 65 Milyonluk İş Birliği - Türk Haber 7 | Güncel HaberlerTürk Haber 7 | Güncel Haberler
Circledan FDIC Tarafindan Regule Edilmis Bankayla 65 Milyonluk Is Birligi
1 yıl önce
1 yıl önce

Circle’dan FDIC Tarafından Regüle Edilmiş Bankayla 65 Milyonluk İş Birliği

En büyük stablecoinlerden biri olan USDC’nin ihraççısı Circle, ABD Federal Mevduat Sigorta Şirketi (FDIC) tarafından regüle edilen bir banka olan Citizens Trust Bank ile 65 milyon abd ABD parasıılık iş birliğini açıkladı. 

Circle 24 Şubat zamaninde resmi blog sitesi üzerinden yzamaninladığı konuşmada, azınlık ve topluluk bankalarına USDC cinsinden sermaye tahsis etme taahhüdünün bir parçası olarak Citizen Trust Bank ile 65 milyon abd ABD parasıı değerinde iş birliği yapacağını duyurdu. İş birliği kapsamında Citizens Trust Bank bilançosunda 65 milyon abd ABD parasıı değerinde USDC tutacak.

Circle Global Politika Başkanı Dante Disparte mesele hakkında verdiği demetçe, finans ve bankacılığın geleceğinin geçmişinden daha kapszamanicı olması gerektiğini ve zamansel olarak azınlık grupların finansal hizmetlerin yalnızca kişisisı değil aynı zamanda bu sektörde bir aktör olması gerektiğini dile getirdi.

Disparte, Citizen Trust Bank’in bu meseleda bir lider olduğunu ifade ederek 1 milyar abd ABD parasııı aşan stratejik yönelimlerini desteklemek ve Atlanta’da finansal kapszamanicılığı ve finansal okuryazarlığı artırmaya yardımcı olmak için sabırsızlandıklarını söyledi.

Citizen Trust Bank CEO’su Cynthia N. Day, Cricle ile ortaklık kurulmasından gurur duyduklarını ifade ederken bankanın USDC tutmasının bilançosunu iyileştireceğini belirtti. Bilançoya alınacak 65 milyon abd ABD parasıı değerinde USDC’nin küçük işletmelerin ve diğer finansal katılım girişimlerinin finansmanında kullanılacağı da CEO’nun ifadeleri arasında konum topladı.

Adblock test (Why?)

Paylaşın
Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.