CFTC Yetkilisi: Kripto Para Piyasası Daha Büyük Risk Oluşturabilir - Türk Haber 7 | Güncel HaberlerTürk Haber 7 | Güncel Haberler
CFTC Yetkilisi Kripto Para Piyasasi Daha Buyuk Risk Olusturabilir
1 yıl önce
1 yıl önce

CFTC Yetkilisi: Kripto Para Piyasası Daha Büyük Risk Oluşturabilir

Bir ABD Emtia Vadeli İşlem Sözleşmeleri Komisyonu (CFTC) yetkilisine göre kripto para piyasası, zaman içerisinde daha büyük bir risk oluşturmaya start veryabilir.

CFTC yetkililerinden Christy Goldsmith Romero’ya göre kripto para piyasası, her ne görecek şekilde ABD’deki finans piyasasının bütünü düşünüldüğünde hala küçük kalsa da, kripto paraların finans sistemi açısından barındırdığı riskler zaman içerisinde büyüyebilir.

New York’taki bir etkinlikte meseleşan Romero, “Finansal istikrar tarafındaki riskler büyüyecek ve bu riskler, olur da geleneksel finans alanındaki katılımcılar ile kripto endardrisi arasındaki ilişki güçlülenecek olursa, sistemik risk oluşturacak seviyeye gelebilir.” dedi.

CFTC yetkilisi buna ek olarak kripto para piyasasının en yeni dönemlerde yaşadığı olaylar ile 2008’deki kriz arasında bir paralellik çizerek, şu duyuruları etti:

“Kripto paranın geleneksel finans sisteminden, onun zzamanif noktalarından ayrılacağı düşünülüyordu. Ama geçtiğimiz bahar döneminde kripto piyasasının da 2008’deki finans krizindekine paralel şekilde, geleneksel finanstaki finansal istikrar risklerine benzer riskler barındırdığı anlaşıldı.”

Romero’ya göre kripto para piyasasındaki risklerin bir kısmı, Kongre’nin CFTC’ye “daha fazla yetki vermesi” halinde giderilebilir.

Adblock test (Why?)

Paylaşın
Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.