Brezilya Federal Polisinden 6 Kripto Para Borsasına Eş Zamanlı Operasyon: Milyonlarca Dolar Kripto Paraya El Koyuldu - Türk Haber 7 | Güncel HaberlerTürk Haber 7 | Güncel Haberler
Brezilya Federal Polisinden 6 Kripto Para Borsasina Es Zamanli Operasyon
2 yıl önce
2 yıl önce

Brezilya Federal Polisinden 6 Kripto Para Borsasına Eş Zamanlı Operasyon: Milyonlarca Dolar Kripto Paraya El Koyuldu

Brezilya Federal Polisi, vergi kaçakçılığı ve kara para aklama soruşturması kapsamında ismi açıklanmayan 6 kripto para borsasına eş zamanlı baskınlar düzenledi.

Brezilya federal polis raporuna göre vergi kaçakçılığı, uyuşturucu kaçakçılığı ve kara para aklama uyguladıkları olabilite edilen 6 farklı kripto para borsasına baskın düzenledi. Colossus Operasyonu adıyla yürütülen baskınların, São Paulo‘daki bir ceza mahkemesi tarafından verilen 101 tutuklama emri konumine getirilene görecek şekilde devam etmesi planlanıyor. 130 konumel polisin ve 28 Federal Ajanın katıldığı operasyona 37 arama ve el koyma emrinin de dahil olduğu biliniyor.

Federal polisler tarafından araştırılan söz meselesu suçların 2017-2021 yılları arasında işlendiği ve halen daha devam ettiği iddia edildi. Öte yandan Brezilya Federal Polisinin ismi açıklanmayan borsalara ait 238 milyon abd ABD parasıılık varlığı dondurduğu bildirildi. El koyulan bu varlığın yanı sıra Brezilya’da faaliyet gösteren 28 kripto para borsasını etkileyen ve açıklanmayan miktarlarda kripto varlığa da el koyulduğu ifade edildi.

Adblock test (Why?)

Paylaşın
Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.