Bitcoin Ocak Ayından Beri En Düşük Seviyesini Gördü - Türk Haber 7 | Güncel HaberlerTürk Haber 7 | Güncel Haberler
Bitcoin Mayistan Once 30000 Dolara Dusebilir – Analist
2 yıl önce
2 yıl önce

Bitcoin Ocak Ayından Beri En Düşük Seviyesini Gördü

Diğer bütün piyasalarla bağlantılı olarak düşüş yaşayan Bitcoin, son 7 günlük periyotta %14’e yakın bir düşüşle 33.300 seviyelerine düştü.

Ethereum ise 24 saatlik süreçte %3,5 ve 7 günlük periyotta haftada %14,3 düşüş yaşayarak 2450 dolara geriledi. Son 7 günlük süreçte CoinMarketCap’in listesine göre ilk 100 içerisinde yer alan kripto paralardan yalnızca 7 tanesi yükseliş gösterebildi.

Algorand (Algo) %22 yükseliş gösterirken, Tron (TRX) %15,75, 1inch Network (1inch) %10,83, Curve Dao Token (CRV) %7,87, XDC Network (XDC) %2, Zilliqa (ZIL) %0,64 ve Waves (Waves) %0,82 artış yaşadı.

Ocak ayından bu yana en düşük fiyatlarda seyreden bitcoin’in, diğer piyasalardan oldukça etkilendiği belirtiliyor. Kripto para piyasasının toplam değeri düşüş yaşarken hacimlerde de bir artış söz konusu. Bu durum birçok yorumcuya ve analiste göre satış baskısının daha da süreceği anlamına gelmekle birlikte “korku ve açgözlülük endeksi” 11 seviyelerinde bulunuyor.

Korku ve açgözlülük indeksi bu kadar seviyelerdeyken kripto para piyasasında genelde toparlanma görülüyor. Geçtiğimiz sene 6 defa bu seviyelere ulaşan indeks, bu seviyelerden toparlanma yaşamıştı.

İçerikte yer alan hiçbir bilgi yatırım tavsiyesi içermez.

Adblock test (Why?)

Paylaşın
Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.