Binance, Axie Infinity Hack’i ile Bağlantılı 5.8 Milyon Doları Kurtardı - Türk Haber 7 | Güncel HaberlerTürk Haber 7 | Güncel Haberler
Binance Axie Infinity Hacki ile Baglantili 58 Milyon Dolari Kurtardi
2 yıl önce
2 yıl önce

Binance, Axie Infinity Hack’i ile Bağlantılı 5.8 Milyon Doları Kurtardı

Dünyanın hacim bakımından en büyük kripto para borsası Binance, Axie Infinity oyuncularının kullandığı Ronin köprüsünün 625 milyon dolar değerinde hack’lenmesinin ardından 5.8 milyon dolarlık kısmı geri kurtardı.

Binance CEO’su Changpeng Zhao (CZ) resmi Twitter adresi üzerinden konuya ilişkin açıklama yaptı.

CEO, “Fonları çalan hack grubu fonları bugün hareket ettirmeye başladı. Bu fonların bir kısmı Binance’e aktarıldı ve 86 hesaba bölüştürüldü. Binance’e atılan 5.8 milyon dolarlık fon kurtarıldı. Bu tarz şeyleri daha önceden de yapmıştık. Güvenle kalın.” açıklamalarında bulundu.

Dünyanın en popüler oyna-kazan oyunlarından olan Axie Infinity’nin oyuncuları tarafından kullanılan Ronin köprüsü geçtiğimiz ay hack’lenmişti ve hacker’lar yaklaşık 625 milyon dolar çalmıştı.

Bunun ardından, Reuters’ün 6 Nisan tarihinde yaptığı habere göre Binance, Axie Infinity’nin oyuncuları tarafından kullanılan Ronin köprüsünün hack’lenmesinin ardından mağdurlar için oluşturulan fona öncülük edeceğini açıklamıştı.

İlgili yazı:  625 Milyon Dolarlık Hack Olayında Gelişme: Binance Mağdurlara Yardım Edecek

Adblock test (Why?)

Paylaşın
Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.