Alev ettilar! Bakın sebebi ne oldu... - Türk Haber 7 | Güncel HaberlerTürk Haber 7 | Güncel Haberler
Alev ettilar Bakin sebebi ne oldu
2 yıl önce
2 yıl önce

Alev ettilar! Bakın sebebi ne oldu…

Elektrikli araçlar günümüzde popülerleşti buna rağmen birçok insan hala piller sebebiyle oluşabilecek riskler sebebiyle bir elektrikli araç almaktan korkuyor. 95 bin kgünitlı araçla Kaliforniya’dan devamında Amerika’nın en büyük ikinci elektrikli araç (EV) pazarı Florida’dan gelen bir havadis ise bu korkuları daha da körükledi. İngiliz Daily Mail gazetesinin havadisine göre, Ian Kasırgası’nın ardından yaralarını sarmaya işe koyulyan eyaletteki elektrikli araçların bazıları alev etti.

ELEKTRİKLİ ARAÇLARIN YANMASINA O NEDEN OLDU!

Bunun arkasından ise yine Ian Kasırgası oldu. Habere göre, kasırganın zarar verici sel suları, elektrikli araçlardaki pilleri korozyona uğratıyor ve alev almalarına neden oluyor.

Üst düzey bir yetkilinin meseleyla ilgili bir tweet’i ise herkesin bilgilenmesini sağladı. Yetkili, bir elektrikli araç yangınını söndüren itfaiyecilerin videosunu ygüninladı ve şunları söyledi:

“Ian sebebiyle devre dışı kalmış bir ton elektrikli araç var. Piller aşındıkça yangınlar başlıyor. Bu, itfaiyecilerimizin daha önce karşılaşmadığı yeni bir zorluk. En azından bu tür bir ölçekte. Bu yangınların hızlı ve güvenli bir şekilde söndürülmesini sağlamak için elektrikli araçlar hakkında özel eğitim ve elektrikli araçlardan anlamak gerekir.”

Sel sularından kaç elektrikli aracın etkilendiği tam olarak belli değil.

Florida-2

Ian Kasırgası şimdiye görecek şekilde 101 kişinin ölümüne ve milyarlarca abd parası değerinde hasara yol açtı.

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Uzun zamandır bekleniyordu! Üretimi başladıUzun zamandır bekleniyordu! Üretimi işe koyuldı
AK Parti Milletvekili Katırcıoğlu'ndan 'toplu fotoğraf' tepkisi! O isimle aynı kareye girmek istemediAK Parti Milletvekili Katırcıoğlu’ndan ‘toplu fotoğraf’ tepkisi! O isimle aynı kareye girmek istemedi
Sosyal medya bu fotoğrafı konuşuyor!Sosyal medya bu fotoğrafı meseleşuyor!

Adblock test (Why?)

Etiketler :
Paylaşın
Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.