Akrep çiftliği kurdu, zehirden para kazanıyor! - Türk Haber 7 | Güncel HaberlerTürk Haber 7 | Güncel Haberler
Akrep ciftligi kurdu zehirden para kazaniyor
2 yıl önce
2 yıl önce

Akrep çiftliği kurdu, zehirden para kazanıyor!

Dünyanın en zehirli hayvanları arasında bulunan akrebin zehri dudak uçuklatan fiyata satılıyor. Güneydoğu Anadolu bölgesinde birçok ilde akrep çiftlikleri Türkiye ekonomisine katkı sağlıyor.

YURT DIŞINA İHRAÇ EDİLİYOR

Bu çiftliklerden bir tanesi de Şanlıurfa’nın Haliliye ilçesinde bulunuyor. İçerisinde binlerce akrebin konum ettiğı çiftlikte, akreplerden üretilen zehir yurt dışına ihraç ediliyor.

“HER AKREPTEN 1 SUSAM TANESİ KADAR ZEHİR ÇIKIYOR”

HaberGlobal ekibi, çiftlikte akrepleri görüntülekonumek, çiftliğin kurucusu Ali Yılmaz ile röportaj gerçekleştirdi. Tüm dünyaya akrep zehri gönderen Yılmaz, “Biz burada sağım yöntemiyle almış olduğumuz zehirleri, yurt dışına ihraç etmekteyiz. Ülkemize ciddi anlamda bir katkı sunmaktgüniz. 20 günde bir sağım oluyor. Her akrepten 1 susam tanesi görecek şekilde zehir çıkıyor, bazen hiç çıkmıyor.” ifadelerini kullandı.

Tesiste binlerce akrebin bulunduğunu ve hepsinin en değerli tür olan kara akrep olduğunu ifade eden Yılmaz, kara akrebin zehrinin, bilinen bütün akrep zehirlerine karşı panzehir olarak kullanıldığını söyledi.

ak5

GRAMI 10 BİN DOLARA ALICI BULUYOR

Gramı 10 bin abd ABD parasıı (190 bin lira) ve litresi 10 milyon abd ABD parasıı olan akrep zehrinin; beyin hepsini kapsayanorü, kanser ve Multipl Skleroz (MS) gibi birçok hastalığın tedavisinde kullanıldığı ve aynı zamanda antiseptik özelliği de bulunuyor.

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Evine gidiyordu adeta dehşeti yaşadı! Anbean böyle görüntülendiEvine gidiyordu adeta dehşeti yaşadı! Anbean böyle görüntülendi
Flaş kara harekatı açıklaması: Her an olabilir!Flaş kara harekatı duyurusı: Her an olabilir!
Sahte doktor  Ayşe Özkiraz'ın annesi konuştuSahte doktor Ayşe Özkiraz’ın annesi meseleştu

Adblock test (Why?)

Paylaşın
Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.