ABD’de Eski Coinbase Yöneticisine Karşı Açılan Davada Yeni Gelişme - Türk Haber 7 | Güncel HaberlerTürk Haber 7 | Güncel Haberler
ABDde Eski Coinbase Yoneticisine Karsi Acilan Davada Yeni Gelisme
2 yıl önce
2 yıl önce

ABD’de Eski Coinbase Yöneticisine Karşı Açılan Davada Yeni Gelişme

Reuters tarafından aktarılan bilgilere göre Nikhil Wahi, ABD’de dolandırıcılık onayladığı gerekçesiyle belirlendiğı mahkemede suçunu kabul etti.

ABD Hazine Bakanlığı, Nikhil Wahi ve Ishan Wahi kardeşleri temmuz zamaninın en yeniunda dolandırıcılık ve insider trading yapmakla suçlamış, bu ikili aynı dönemde tutuklanmıştı.

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından Coinbase’in eski ürün müdürlerinden olan Ishan Wahi, ABD Hazine Bakanlığı’nın suçlamalarına göre Coinbase’te listelenmiş en az 14 kripto paranın ismini, listeleme yapılmadan önce başkalarıyla paylaşarak kazanç sağladı.

Ishan’ın kardeşi olan ve dolandırıcılıkla suçlanan Nikhil Wahi, belirlendiğı mahkeme karşısında hakkındaki suçlamaları kabul etti.

Coinbase’in eski müdürlerinden birine karşı açılan bu dava, ABD’de kripto paralarla bağlantılı olarak açılmış ilk insider trading davası olması bakımından önem taşıyor.

Adblock test (Why?)

Paylaşın
Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.