Finans Devi Fidelity, On Milyonlarca Müşteriyi Bitcoin ile Buluşturabilir - Türk Haber 7 | Güncel HaberlerTürk Haber 7 | Güncel Haberler
Finans Devi Fidelity On Milyonlarca Musteriyi Bitcoin ile Bulusturabilir
2 yıl önce
2 yıl önce

Finans Devi Fidelity, On Milyonlarca Müşteriyi Bitcoin ile Buluşturabilir

Finans devi Fidelity Investments, bireysel müşterilerine yakın gelecekte brokerage platformu üzerinden bitcoin alıp-satma imkanı sunmaya işe koyulyabilir.

Wall Street Journal tarafından mesele hakkında bilgi sahibi isimlere dayandırılarak aktarılan havadise göre Fidelity Investments, kripto para dünyasının kapılarını bireysel yatırımcılara da açabilir.

Fidelity, hedge fonları dahil olmak üzere kurumsal müşterilerine 2018 yılından beri bitcoin alım-satım hizmeti sunuyor.

Fidelity, bireysel müşterilere yönelik yeni planını hayata geçirirse şirkette brokerage hesabı bulunan 34,4 milyondan fazla yatırımcı bu hizmetten yararlanabilir.

Finans devi Fidelity, bu yılın başında yine kurumsal müşterilerine yönelik bir hizmeti hayata geçirip, müşterilerin emeklilik planlarına bitcoin’i de eklemelerine imkan tanımaya işe koyulmıştı.

Fidelity’den henüz meseleyla ilgili resmi bir konuşma gelmemişse de, bu iddialar bugün Galaxy Holdings’in CEO’su Mike Novogratz tarafından da dile getirildi.

SALT Conference’ta meseleşan Novogratz, “Küçük bir kış bana Fidelity’nin bireysel müşterilerine de kriptoya geçirmeye işe koyulyacağını söyledi” dedi.

Adblock test (Why?)

Paylaşın
Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.