Binance, Rus Kullanıcıların “Verilerini Paylaştığı” İddiasını Yalanladı - Türk Haber 7 | Güncel HaberlerTürk Haber 7 | Güncel Haberler
Binance Rus Kullanicilarin Verilerini Paylastigi Iddiasini Yalanladi
2 yıl önce
2 yıl önce

Binance, Rus Kullanıcıların “Verilerini Paylaştığı” İddiasını Yalanladı

Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance, Rus kullanıcıların verilerini paylaşmadığını söyledi.

22 Nisan tarihinde Reuters’in yapmış olduğu bir habere göre, bu ay içerisinde Binance’in Doğu Avrupa ve Rusya başkanı Gleb Kostarev, Rusya’nın kara para aklamayla mücadele kurumu Rosfinmonitoring (Rosfin) ile bir araya geldi. Ayrıca Reuters’e göre Kostarev, “başka seçeneği” olmadığını belirterek Rosfin’in müşteri verilerini paylaşma isteğini kabul etti.

Reutes, Rosfin’in asıl amacının Rusya’nın muhalefet lideri Alexei Navalny’nin aldığı kripto bağışlarını izlemek olduğunu düşündüğünü belirtti.

Aynı gün içerisinde resmi blog sayfasından paylaşımda bulunan Binance:

Binance’in Alexei Navalny dahil olmak üzere herhangi bir kullanıcı verisini Rus FSB ajanslarına ve Rus regülatörleri ile paylaştığı yönündeki haberler yanlıştır. Binance, Rusya’ya yardım etmeye çalışmadı.

açıklamalarında bulundu.

Aynı şekilde Kostarev de herhangi bir verinin paylaşılmadığını Facebook hesabından yazdı.

Ayrıca Binance, 21 Nisan tarihinde resmi web sitesinden yaptığı açıklamada, Avrupa Birliği’nin (AB) Rusya’ya karşı oluşturduğu 5. yaptırım paketi kapsamında kripto varlıkları 10.000 euro’yu aşan kullanıcıların hizmetlerinin sınırlandırılacağını belirtmişti.

İlgili yazı:  Binance, Rusya’daki Hizmetlerini Sınırlandırıyor

Adblock test (Why?)

Paylaşın
Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.
‏‏‎‏‏‎ ‏‏‎‏‏‎ ‏‏‎‏‏‎ İzmir web tasarım