Tekme-tokat dayak yiyen doktor dayanamzamanıp istifa etti! Bakan Koca'dan duyuru - Türk Haber 7 | Güncel HaberlerTürk Haber 7 | Güncel Haberler
Tekme tokat dayak yiyen doktor dayanamzamanip istifa etti Bakan Koca039dan duyuru
2 yıl önce
2 yıl önce

Tekme-tokat dayak yiyen doktor dayanamzamanıp istifa etti! Bakan Koca'dan duyuru

Şanlıurfa’nın Viranşehir ilçesinde özel bir tıp merkezinin acil servisinde görevli doktor Şeyhmus Baraj, sıra bekleme sebebiyle çıkan tartışma zaman en yenirası hasta yakınlarınca tekme tokat dövüldü. Olay anları tıp merkezinin güvenlik kamerasınca saniye saniye kaydedilirken, 4 kişi gözaltına yapıldı. Yaşanan olay zaman en yenirası doktor Şeyhmus Baraj’ın istifa ettiği öğrenildi.

Olay, dün akşam saatlerinde Viranşehir’de bulunan özel bir tıp merkezinde meydana geldi. İddiaya göre, özel tıp merkezinde muayene olmak için sıra bekleyen bir hastanın yakınları ile doktor Şeyhmus Baraj arasında sıra bekleme sebebiyle tartışma oldu. Tartışma zaman en yenirası 5-6 kişilik hasta yakını doktora tekme tokatla settirdı. Koridor boyunca hasta yakınları tarafından darbedilen doktor, güçlükle özüni bir muayene odasına kilitleyip settirganların elinden kurtuldu. Settirıda başına ve vücudunun farklı bölgelerine darbe alan Şeyhmus Baraj, rapor alarak şikayetçi oldu.

“TOPLANIP BENİ HASTANENİN ÖNÜNDE VE İÇİNDE SOPA VE YUMRUKLARLA DARP ETTİLER”

Settirı anını anlatan Doktor Şeyhmus Baraş, 6 aydır tıp merkezinde pratisyen hekim olarak çalıştığını belirterek, “ Dün saat 10.00’da SGK tarafından sistemimizin en yenilandırdıılmasını bahane gösterip hiç muayene etmediğim, daha önce hiç görmediğim, bana başvurmayan bir hasta tarafından darp girişiminde bulunuldu. Hasta ile karşılaştığımızdan andan beri saygısızca küfürler ve tehditler yağdırdı, üzerime settirdı. Sonra devamında ise hastanın kardeşleri ve ağabeyleri, 5-6 kişi olarak toplanıp beni hastanenin önünde ve iç kısmında sopa ve yumruklarla konume yatırarak darp ettiler. Bu olaydan zaman en yenira şahıslardan 3 tanesi gözaltına yapıldı. Kendilerinden şikayetçi oldum, durumun da takipçisiyim. Kaburgalarımda çatlaklar var. Nefes alıp verirken batma oluyor. Yüzümde şişlikler var. Sırtımda ve kolumda darp izleri var. Şahıslardan şikayetçiyim. Bu durumun yeni çıkan sağlıkta şiddet yasasının ne görecek şekilde işleyeceğini ben ve Şanlıurfa Tabip Odası olarak arkasında duracağız, izleyeceğiz” şeklinde meseleştu.

SALDIRI ANI KAMERADA

Doktor Baraj’a settirı anı ise acil tıp merkezinin güvenlik kamerasınca saniye saniye kaydedildi. Hastanede tedavi alıtına alınan Şeyhmus Baraj’ın, görevinden istifa ettiği öğrenilirken, polis olaya karışan 4 kişiyi gözaltına etti.

2

TABİP ODASINDAN KINAMA

Şanlıurfa Tabip Odası, söz meselesu olayla ilgili duyurusında doktor Şeyhmus Baraj’ın sıra beklenmesi sebebiyle sinirlenen bir kişinin meseleyla alakası olmamasına rağmen settirısına uğramış, zaman en yenirasında da settirganın yakınları tarafından linç edildiği belirterek,“Sağlıkta şiddet olayları,tırmanarak devam ediyor. Savcılılara ve hakimlere çağrımızdır; toplumun huzuru ve sağlığı için bu şiddet olaylarına karşı cezasızlığı tercih olarak görmeyiniz. Sağlıkta şiddet sizin ve halkın sağlık hakkına settirıdır. Gereğinin yapılmasını talep ediyoruz” denildi.

SERBEST BIRAKILDILAR, DİPLOMASINI YIRTTI

Acil doktoru Şeyhmus Baraş, settirganlar mahkeme tarafından serbest bırakılınca diplomasını yırttı. Adliye önünde diplomasını yırtan doktor, mesleği bıraktığını söylekonumek evine giderken doktorun arkadaşları ise yırtık diplomanın parçalarını topladı.

2ee78c63-c070-49e4-869a-d04fc54f8b56 (1)

BAKAN KOCA’DAN AÇIKLAMA

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, uyguladığı duyuruda doktora şiddet uygulayan şüpheliler hakkında verilen en yeniuça itiraz edilerek Cumhuriyet Başsavcılığınca, şüphelilerin tutuklanmasının talep edildiğini belirterek, “Urfa’dan yeni havadis… Viranşehir’de özel bir tıp merkezinde yaşanan şiddet suçunun şüphelileri hakkında verilen adli kontrol şartıyla tutuksuz yargılama en yeniuçına karşı Cumhuriyet Başsavcılığınca, Asliye Ceza Mahkemesine itiraz edilerek şüphelilerin tutuklanması talep edilmiştir” dedi.

(İHA-DHA)

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Kan donduran aile faciası! 79 yaşındaki babadan dehşetKan donduran aile faciası! 79 yaşındaki babadan dehşet
Dehşete düşüren olay! Acımasızca dövdüler...Dehşete düşüren olay! Acımasızca dövdüler…
Türkiye, İsveç ve Finlandiya arasında ortak bildiri! Türkiye'nin kazanımları madde madde belli olduTürkiye, İsveç ve Finlandiya arasında ortak bildiri! Türkiye’nin kazanımları madde madde belli oldu

Adblock test (Why?)

Paylaşın
Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.