Boya Yaparken Nelere Dikkat Edilmeli? - Türk Haber 7 | Güncel HaberlerTürk Haber 7 | Güncel Haberler
2 yıl önce
2 yıl önce

Boya Yaparken Nelere Dikkat Edilmeli?

Çoğumuz sevdiklerimizi her şeyden korumak isteriz. Türkiye de ruhen zengin bir ülkedir ve insanlar ailelerini ve arkadaşlarını korumak için çeşitli önlemler alırlar. Ailemizin güvenliği bizim için bu kadar önemliyse neden odalarımızda güvenli ev boyasına dikkat etmeyelim? Evde güvenli boyama söz konusu olduğunda bilmeniz gereken iki şey var; güvenli boya satın almak ve gerçek boyama işlemi sırasında gerekli önlemleri almak. Evinizin boya tasarımı genellikle müteahhitlerin devam eden çabalarının ve güvenli bir ev boyama deneyimi sağlamak için aldıkları önlemlerin bir yan ürünüdür. Evinizi kendiniz boyamayı veya boyacı ustası yevmiyesi ile profesyonel boyacı kiralamayı planlıyor olsanız da, boyamadan önce ve boyama sırasında bazı güvenlik önlemleri almak önemlidir.

Anti bakteriyel boya seçimi

Hepimiz sevdiklerimizi önemsiyoruz ve onları güvende tutmak için elimizden gelen her şeyi yapacağız. Anti bakteriyel boyalar, duvarlarınızın yüzeyinde bakteri oluşumuna direnen bir boya sunarak bu işi bir sonraki seviyeye taşımaktadır. Duvarlarda üreyen zararlı bakteriler çeşitli hastalıklara ve enfeksiyonlara neden olabilir. Bunu önlemenin tek yolu anti bakteriyel ve mantar önleyici duvar boyası kullanmaktır.

Oda havalandırması sağlamak

Bazı insanlar taze boya kokusunu sever, ancak yeni boyanmış bir odayı hemen işgal etmek ve kullanmak genelde iyi bir fikir değildir. Boya bittiğinde, odada hava sirkülasyonu sağladığınızdan emin olun. Yaşlıların, çocukların ve evcil hayvanların yaralanmasını önlemek için kapıları ve pencereleri açık tutun.

Kurşun olup olmadığını kontrol edin

Çok eski bir evde yaşıyorsanız, muhtemelen oradaki boya kurşun içerir. Zehirli olduğu ve evinizin etrafına yaymak istemediğiniz için kurşun boyayı zımparalamayın. Kendinizi ve evcil hayvanlar dahil sevdiklerinizi kurşuna maruz kalmaktan korumak için ekstra önlemler alın.

Kaynak: https://www.1gundeboyabadana.com/

Paylaşın
Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.