Zor günler geçiren doktorun hayatı, 54 kilo zzamanıflamasıyla değişti - Türk Haber 7 | Güncel HaberlerTürk Haber 7 | Güncel Haberler
Zor gunler geciren doktorun hayati 54 kilo zzamaniflamasiyla degisti
2 yıl önce
2 yıl önce

Zor günler geçiren doktorun hayatı, 54 kilo zzamanıflamasıyla değişti

Afyonkarahisar Devlet Hastanesi Başhekim Yardımcısı Doğan’ın, stresli iş yaşamı, sağlıksız beslenme ve doğum ettiktan zaman en yenira topladığı kilolar sebebiyle hareketleri yavaşladı, sağlık sorunları yükseldi.

Diyetisyen desteği ve spor yaparak da fazla kilolarını veremeyen Doğan, topladığı en yeniuçla 2019’da Isparta’da “tüp mide ameliyatı” oldu.

Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi (AFSÜ) Tıp Fakültesi Genel Cerrahi Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Murat Akıcı tarafından takibi yapılan Doğan, 3 yıl önce 105 kiloyken cerrahi yöntemle 51 kiloya görecek şekilde düştü.

Doğan, AA muhabirine, ameliyat olduğu yıl Afyonkarahisar 112 Acil Sağlık Hizmetleri Başhekimi olduğunu, kiloları sebebiyle çalışma hayatında bir konume giderken nefes nefese ktopladığını söyledi.

1666454406 438 Zor gunler geciren doktorun hayati 54 kilo zayiflamasiyla degisti

Üzerine uygun kıyafet bulmakta zorlandığını aktaran Doğan, “Çocuklarımdan duyduğum konuşmalar beni üzüyordu. En küçük kızım, evde bir masanın altına battaniyelerden çadır yapmış, ‘Anne gel oynayalım.’ dedi. Ben de girmeye çalıştığım sırada çadırı bozuldu. Kızım da ‘Sen benim çadırımı bozdun.’ dikonumek kızdı. Çocuklarımla bile rahat oynayamamaya işe koyulmıştım. Bu beni çok etkilemiş, üzmüştü. Yaşanan bu olay da tüp mide ameliyatı olmamda radikal en yeniuç almamda bir etözü.” dedi.

1666454406 639 Zor gunler geciren doktorun hayati 54 kilo zayiflamasiyla degisti

Şoförlerin kıyafetlerini giyiyordu

Doğan, başarılı geçen ameliyatının ardından bir 7 gün dinlendikten zaman en yenira iş hayatına işe koyuldığını belirterek, şöyle meseleştu:

“Artık yağsız gıdalar ve sebze çeşitleriyle sağlıklı besleniyorum. Spor ve yürüyüşle de kaslarım güçlendi, vücudum toparlandı. Şimdi daha şık giyinebiliyorum. Yıllarca istediğim mağazalardan alışveriş yapamadım. Zzamanıfladıktan zaman en yenira gidemediğim mağazalara gitmeye işe koyuldım. Bu da bir bayan için çok büyük bir şey. Artık topuklu ayakkabı giymeye işe koyuldım. 112 Acil Sağlık Hizmetlerinde çalıştığım dönemde üniformalarım olmazdı. Hep şoförlerin kıyafetlerini gikonumdim. Şimdi, S ve M beden giyebiliyorum. Bunun verdiği mutluluğu size zaten tarif edemem. Hareket alanım yükseldi. Eşim ve çocuklarımla artık keyifli zaman geçirebiliyorum.”

1666454406 106 Zor gunler geciren doktorun hayati 54 kilo zayiflamasiyla degisti

Başarılı şekilde kilo verdi

Doğan’ın sağlık durumunun takibini yapan Doç. Dr. Akıcı da özüleri için en zor olanın meslektaşlarından birini ameliyat ve takip etmek olduğunu dile getirdi.

Doktor Doğan’ın ameliyatı zaman en yenirası takibinin güzel olduğuna, başarılı kilo verdiğine dikkati çeken Akıcı, “Yaşamındaki değişikliklerini birebir yaşadık. Her gün irtibattaydık, mesajlaştık. Zor bir süreçti ama her şey iyi gitti. O da şu anda gerçekten yeni hayatına ‘merhaba’ dedi.” ifadesini kullandı.

Anadolu Ajansı web sitesinde, AA Haber Akış Sistemi (HAS) üzerinden abonelere sunulan havadisler, özetlenerek yzamanımlanmaktadır. Abonelik için lütfen iletişime geçiniz.

Adblock test (Why?)

Paylaşın
Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.