Yarın Altın İçin Kritik Gün: 6 Analist, Bu Seviyeleri Bekliyor! - Türk Haber 7 | Güncel HaberlerTürk Haber 7 | Güncel Haberler
Yarin Altin Icin Kritik Gun 6 Analist Bu Seviyeleri Bekliyor
2 yıl önce
2 yıl önce

Yarın Altın İçin Kritik Gün: 6 Analist, Bu Seviyeleri Bekliyor!

Altın, Perşembe günü, düşük abd parası ve Hazine getirilerinin desteğini etti. Ancak yatırımcılar, Federal Rezerv’in faiz artırım stratejisini etkileyebilecek ABD tarım dışı istihdam verilerini beklerken fiyatlar dar bir aralıkla sınırlı ketti. Analistler, piyasaları yorumluyor ve olabilitelerini paylaşıyor.

“Zzamanıf ABD NFP verisi, altının yolunu açar”

Spot altın, yazı sırasında %0,3 artışla 1.721,30 abd parasıdan işlem görüyordu. ABD altın vadeli işlemleri %0,7 artışla 1.731,90 abd parasıa yükseldi. Gösterge ABD 10 yıllık Hazine getirileri, Çarşamba günü 26 Eylül’den bu yana en büyük bir günlük artışını kaydetti. Ancak, daha zaman en yenira gevşedi ve bunun etkisiyle abd parası endeksi (DXY) %0,1 düştü. DailyFX çalışani Thomas Westwater, şu değerlendirmeyi yapıyor:

Beklenenden daha zzamanıf bir tarım dışı maaş bordrosu verisi, muhtemelen Fed’in sıkılaşma hızını sınırlar. Bu, piyasa korkularını yatıştırır. Ayrıca, abd parasıın güvenli liman gücünü azaltarak daha zirve altının yolunu açar.

“Altın fiyatında, yükseliş patlaması için bunun olması lazım”

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, Çarşamba günü yzamanınlanan ADP Ulusal İstihdam raporu güçlü geldi. ADP raporu özel istihdamın geçen ay 208.000 iş yükseldiğını gösterdi. Tedarik Yönetimi Enstitüsü’nün imalat dışı PMI verisi beklentilerin biraz üzerinde geldi. Bu da yükselen faiz oranlarına rağmen ekonomide temel güç olduğunu gösterdi. Cuma günü ise ABD Çalışma Bakanlığı, daha kapsamlı tarım dışı istihdam verilerini açıklayacak.

Çarşamba gününün iyimser verileri ve San Francisco Federal Rezerv Başkanı Mary Daly’nin şahin yorumları, bir politika eksenine ilişkin umutları söndürdü. OANDA’nın kıdemli çalışani Edward Moya bir notta, şu hususların altını çiziyor:

Altının, yükseliş patlamasının oluşması için ABD’de daha keskin bir yavaşlama ve daha buz fiyatlar görmesi gerekiyor. Altın, hem NFP raporunu hem de en en yeni enflasyon verilerini alana görecek şekilde 1.680 abd parası ile 1.740 abd parası arasında konsolide olmaya hazır görünüyor.

“Bunun altın piyasası için hayal kırıklığı yaratması muhtemel”

Bu arda, duyarlılığın göstergesi olarak, SPDR Gold Trust borsada işlem gören fonun varlıkları, Çarşamba günü ard arde üçüncü giriş gününe işaret etti. High Ridge Future metal trade direktörü David Meger, şu yorumu yapıyor:

Dolarda ve getirilerde bir canlanma görüyoruz. Sonuç olarak, en yeni birkaç seansta oldukça agresif bir yükselişin ardından altında bir geri çekilme oldu. Fed şu anda iş piyasasına çok odaklanmış durumda. Üretimde yavaşlamaya dair küçük ipuçları gördük. Ancak, olabilecekden daha iyi bir istihdam rakamı görürsek, bunun altın piyasası için hayal kırıklığı yaratması muhtemel.

“Bunun üzerine inşa etmek için başka bir yardım eline ihtiyaç var”

Altın, en yeni birkaç seansta keskin bir şekilde yükseldi. Değerli metal çalışanleri bu yukarı hareketin artık gücünü yitirdiğini düşünüyor. Ayrıca, devam etmesi için daha düşük Hazine getirileri ve daha yumuşak bir abd parası gerektiğini söylüyor. OANDA kıdemli piyasa çalışani Craig Erlam, meseleyu şu şekilde değerlendiriyor:

Son birkaç gün içinde altın fiyatında güçlü bir toparlanma gördük. Ancak bunun üzerine inşa etmek için başka bir yardım eline ihtiyaç var. Bunun için muhtemelen daha düşük ABD getirilerinin ve büyük ölçüde gelen verilere, özellikle de Cuma günkü istihdam raporuna bağlı olacak daha yumuşak bir abd parasıın yardımı gerekiyor.

altın

“Altın fiyatlarındaki düşüşün arkasında esas olarak bu var!”

GraniteShares Gold Trust’ı yöneten GraniteShares Portföy Yöneticisi Jeff Klearman, altın fiyatlarının bu yılın ilk çeyreğinde görülen zirve seviyelerden zaman en yenira düşüşe geçmesinin arkasındaki itici gücün, ‘esas olarak Fed’in agresif sıkılaştırma politikası’ olduğunu söylüyor. Bu bağlamda çalışan, şu açıklamzamanı yapıyor:

Fed, zorlu davrandı. Oranları neredeyse eşi görülmemiş bir hızda artırdı. Yani, şahin duruşla, enflasyonla mücadele mesajını vermekte ısrarcı oldu. Sonuç olarak, ABD abd parasıı 20 yılın en zirve seviyelerine yükseldi. ABD faiz oranları neredeyse on buçuk yılda görülmeyen seviyelere ulaştı. Bu da altın fiyatlarının önemli ölçüde düşmesine neden oldu. Yıldan bugüne altın vadeli işlemleri %6’dan daha düşük işlem görüyor.

Ancak hem BoE hem de ECB’nin “enflasyonla mücadele söylemlerini” artırmasıyla dinamik en yeni zamanlarda değişti. Tarihsel olarak zirve kliplerde veya ilk kez faizleri daha da yükselttiler. Klearman, eylemlerin ABD abd parasıı üzerindeki yukarı yönlü baskıyı hafifletmeye start verdığını söylüyor. Ayrıca, bunun, altın fiyatları için yükseliş anlamına geldiğini kaydediyor.

altın

“Kıymetli metal, baskı altında kalmaya devam ediyor”

ANZ’de kıdemli emtia stratejisti Daniel Hynes, piyasadaki gelişmeleri şu şekilde değerlendiriyor:

Altın, hissiyat yükselişe geçmeye devam ederken, yaklaşık dört 7 gündır ilk kez 1.700 abd parasıın üzerine belirlendi. Kıymetli metal, sıkı para politikası ve güçlenen USD’nin yatırımcı talebi üzerinde baskı oluşturmasıyla baskı altında ketti. Bu rallinin devam etmesi için işgücü piyasasının daha da yumuşatılması gerekecek. Bu, merkez bankası para politikasının gelecekteki seyrine dair herhangi bir ipucu için bu 7 gün ABD tarım dışı maaş bordrolarına büyük önem veriyor.

Son dakika gelişmelerden anında havadisdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da konum alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri zirve risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve özü araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin özü sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek şüpheların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmzamanın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede konum alan makalelerin yazarları yatırım en yeniuçlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce özü araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da konum alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde konum vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onzamanından tamamen bağımsız olarak sitede konum alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kişisi sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da konum alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait havadis içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yzamanımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer hepsi içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem start vertılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Adblock test (Why?)

Paylaşın
Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.