Warren Buffett, Bu Kripto Paralara Dolaylı Yatırım Yaptı! - Türk Haber 7 | Güncel HaberlerTürk Haber 7 | Güncel Haberler
Warren Buffett Bu Kripto Paralara Dolayli Yatirim Yapti
2 yıl önce
2 yıl önce

Warren Buffett, Bu Kripto Paralara Dolaylı Yatırım Yaptı!

Yatırımcı efsanesi Warren Buffett, önde gelen bir Latin Amerika bankası üzerinden dolaylı olarak kripto paralara yatırım yapıyor.

Warren Buffett, dolaylı olarak kripto para yüklü miktarda yatırım onayladı

Berkshire Hathaway ve en büyük hissedarı Warren Buffett, yakın bir zamante Brezilya dijital bankası Nubank’a 500 milyon abd ABD parasıı yatırım onayladı. Dijital banka, Aralık 2021’de Nu Holdings olarak halka açıldı. Buffett ise şirkete ek sermayelerle destek veriyor. Şimdi, bu yatırımlar dolaylı olarak kripto para piyasasına akacak.

Nubank, Polygon ile bir ortaklık yoluyla özü kripto para birimini piyasaya sürüyor. 2023’ün ilk yarısında müşterilerine ücretsiz olarak hediye edeceği bir kripto para birimi hazırlıyor. Yeni bir “çığır açan ödül programının” start verngıcı olacak “Nucoin“, dolaylı olarak Warren Buffett’ın yatırımlarını taşıyacak.

Kriptokoin.com olarak aktardığımız üzere, Nucoin 2023′ün ilk yarısında piyasa sürülecek. Nucoin Genel Müdürü Fernando Czapski, Nucoin’in bankaya daha fazla müşteri çekeceğini temenni etti:

Geleceğe bir kapı açıyoruz. Nucoin, müşteri sadakatini tanımanın ve Nubank ürünleriyle daha fazla etkileşimi teşvik etmenin yeni bir yolu.

Bankanın hamlesi kripto para piyasasına akacak kurumsal fonları temsil ediyor

Nubank’ın Brezilya ve diğer Latin Amerika ülkelerinde 70 milyonun üzerinde müşterisi bulunmaktadır. Plan, müşterilere Nucoin harcayarak sunulan indirimler ve avantajlar sunmaktır. Nu Holding, Mzamanıs 2022’de Bitcoin ve Ethereum için kripto para işlemlerini start vertmıştı. Czapski, bunun şirketin Blockchain teknolojisi ve kripto para birimindeki itici gücü için bir adım önde olduğunu söylüyor. Polygon kurucu ortağı Sandeep Nailwal da bankanın bu hareketini övdü. Nailwal, bankanın hamlesine yönelik şunları kaydetti:

Dünyanın en büyük dijital bankacılık kurumlarından birinin özü kripto para birimini sunması, Blockchain ve kriptonun sunduğu faydanın güçlü bir kanıtı.

Kripto Para Milyarderi: Bu Altcoin'leri Satacağım! Bu 4'ünü Alın

Buffett, Bitcoin’in ve kripto para birimlerinin yükselişinin en büyük rakiplerinden biriydi. Peter Thiel, Buffett’ı Bitcoin’in bir numaralı düşmanı olarak etiketliyor. Buffett, bu yıl içinde Bitcoin 25 abd ABD parasııa düşse bile satın almayacağını söyledi.

Warren Buffett her zaman değerli şirketlere yatırım yapmanın savunucusuydu. Efsane yatırımcı, güçlü bir özelliğe sahip olduğuna inandığı, tüketicilerin istediği ve ihtiyaç duyduğu ürünlere sahip olduğuna inandığı şirketlere yatırım yapıyor.

Son dakika gelişmelerden anında havadisdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Yazının devamı için Warren Buffett, Bu Kripto Paralara Dolaylı Yatırım Yaptı!

Paylaşın
Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.