Ünlü Ekonomist: Bu Altcoin Vahşi Dalgalanacak! Gelecek Hafta… - Türk Haber 7 | Güncel HaberlerTürk Haber 7 | Güncel Haberler
Unlu Ekonomist Bu Altcoin Vahsi Dalgalanacak Gelecek Hafta…
2 yıl önce
2 yıl önce

Ünlü Ekonomist: Bu Altcoin Vahşi Dalgalanacak! Gelecek Hafta…

Kripto para piyasası makro rüzgarların etkisinde yön bulmakta zorlanıyor. Yatırımcılar ve traderlar, bu rüzgarı dindirecek veya güçlülendirecek verileri bekliyor. Bir ekonomist, lider altcoin Ethereum (ETH) ve kripto piyasasının geri kalanının, muhtemelen önümüzdeki 7 günlarda vahşi fiyat dalgalanmalarına tanık olacağını söylüyor.

“DXY’de bu 7 gün trend tersine çevrilmeye hazır”

Ekonomist Raoul Pal, Tom DeMark teknik göstergesinin, bir dizi varlık sınıfı için ters sinyaller verdiğini söylüyor. Bahse mesele gösterge, en en yeni maksimum ve minimum fiyatları, önceki dönemin fiyatıyla karşılaştırarak bir varlığın yön eğilimini tespit etmeyi tespit etmeye çalışıyor.

Raoul Pal, ilk olarak bütün piyasalar önemli bir gösterge olan ABD abd parası endeksine (DXY) bakıyor. Ekonomiste göre DXY, boğa trendinde bir sat sat düzenine işaret eden bir DeMark dokuz sgünisı yazdırdı. Bu 7 gün ise trend tersine çevrilmeye hazır. Pal, şu açıklamgüni yapıyor:  

Piyasa zamanlaması için DeMark teknik göstergelerini seviyorum. Önümüzdeki üç 7 gün boyunca, bazı çok önemli sinyaller var. DXY’de bu 7 gün, 7 günlık dokuz dönüşü.

Kaynak: Raoul Pal/Twitter

Endeksteki zgüniflık, Ethereum ve kripto gibi riskli varlıklar için güce dönüşme eğiliminde. Bu yüzden, traderlar DXY’yi yakından takip ediyor. DXY’nin potansiyel bir trend değişikliği belirtileri göstermesiyle Pal, tahvil piyasasının birden fazla geri dönüş sinyali vermeye hazır olduğunu söylüyor. Bu bağlamda çalışan, şunları kaydediyor:

Tahvillerin düşük bir seviyeye ayarlanmasıyla zaman en yeniraki 7 gün daha da önemli. Bu 7 gün dokuz ve zaman en yeniraki 7 gün ikinci bir 13.

Altcoin
Kaynak: Raoul Pal/Twitter

Bu arada, bir DeMark 13 sgünisı genellikle daha belirgin piyasa tepkisiyle ilişkilidir.

“DeMark, lider altcoin için geri dönüş sinyali veriyor”

Raoul Pal, daha zaman en yenira lider altcoin Ethereum’a bakıyor. Ethereum’un aynı zamanda bir DeMark geri dönüş sinyali vermenin eşiğinde olduğunu söylüyor. Bu görüşü için şu ifadeleri kullanıyor:

ETH bir 7 gün içinde dokuza girecek.

Altcoin
Kaynak: Raoul Pal/Twitter

Bitcoin ve altcoin traderları için ABD TÜFE verisinin önemi

Pal’e göre, birden fazla varlık sınıfındaki DeMark sinyalleri ona bu ay anlamlı bir düşüşün geldiğini söylüyor. Ancak takipçilerini, bu 7 günki Tüketici Fiyat Endeksi’nin (TÜFE), kripto gibi riskli varlıkların geri dönüşleri gerçekleştirmesinden önce bir sat sat olgüninı tetikleyebileceği meselesunda dikkatyor. Kriptokoin.com‘dan takip ettiğiniz üzere ABD TÜFE güni zirvelerinde. Bu nedenle TÜFE, Fed’in sıkı para politikaları izlemeye devam edip etmeyeceğine dair fikir veriyor. Bu yüzden, traderlar buna ek olarak, bu veriyi yakından takip ediyor. Ünlü ekonomist, şu değerlendirmeyi yapıyor:

Günlük DeMark, önce daha fazla dip yönlü olacağını gösteriyor. Belki bir kaç 7 gündır sifonu çekiyordur? Bilmiyorum. Açık değil. Ancak tam dikkat/odaklanma gerekiyor. Mevcut anlatımı hızlandıracak bir şey varsa, o da TÜFE ve tahvil piyasası tepkisidir. Tahviller yabancı tahvil piyasalarını kırarsa, Fed’in dikkate alması mümkün. Tahvillerdeki likidite süper düşük olduğu için çok, çok istikrarsız. Fed ve Hazine, deflasyon ithal ediyor. Bu yüzden, güçlü bir abd parasıı seviyor. Ancak diğer ülkeler mücadele ediyor. Bu 7 günki IMF/WB toplantıları Fed’in bunu yavaşlatması gerektiği görüşünü güçlendirecek.

Son dakika gelişmelerden anında havadisdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da konum alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri zirve risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve özü araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin özü sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek şüpheların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmgünin. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede konum alan makalelerin yazarları yatırım en yeniuçlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce özü araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da konum alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde konum vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com ongünindan tamamen bağımsız olarak sitede konum alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kişisi sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da konum alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait havadis içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda ygünimlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer hepsini kapsayan içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem işe koyultılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Adblock test (Why?)

Paylaşın
Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.