Tarihi Çöküşü Bilen Ekonomist: Altın ve Bu 3 Coinden Alın! - Türk Haber 7 | Güncel HaberlerTürk Haber 7 | Güncel Haberler
Tarihi Cokusu Bilen Ekonomist Altin ve Bu 3 Coinden Alin
2 yıl önce
2 yıl önce

Tarihi Çöküşü Bilen Ekonomist: Altın ve Bu 3 Coinden Alın!

Ünlü finans yazarı Robert Kiyosaki, ABD hükümetinin en yeni 2 yılda bastığı paralar sebebiyle altın ve benzeri kıt ürünlerin “çıkış yolu” olduğunu söylüyor.

Robert Kiyosaki, altın, gümüş ve bu 3 kripto para birimini satın alıyor

“Zengin Baba Yoksul Baba” kitabının yazarı, Biden hükümetinin neden olduğu enflasyon sebebiyle kıt varlıkları ön plana çıkarıyor. Kiyosaki, Mart zamaninda attığı bir tweet’te küresel ekonomik krize işaret etti:

Will Smith, Oscar’da Chris Rock’ı tokatladı. Biden dünya sahnesinde Putin’i tokatladı. Zehirli erkeklik. Dünyanın başı dertte. Ulusal borç çatıdan geçecek. Biden enflasyona neden oluyor ve Putin’i suçluyor. Dolar patlamak üzere.

Ünlü finans yazarı, bu ortama hazırlık için altın, gümüş, Bitcoin, Ethereum ve Solana satın almzamani tavsiye ediyor:

Üçüncü dünya savaşından önce daha fazla altın, gümüş, Bitcoin, Ethereum ve Solana satın alın.

“Bitcoin çok önemli”

Kiyosaki, 22 Ekim’de yeni bir tweet’te, altın ve Bitcoin vurgusunu tekrarladı. Kiyosaki’nin Bitcoin’e inanmasının başlıca nedeni, ABD’nin en yeni 2 yıldır bastığı paralar sebebiyle ABD birimının biteceğine inanmasıdır. ABD hükümeti, pandemi işe koyuldıktan devamında 6 trilyon birimdan fazla para bastı. Kiyosaki, bunun bir çöküşü tetikleyeceğini ve altın ve Bitcoin’in çare olacağını söylüyor:

En sevdiğim söz, “Domuzlara şarkı söylemeyi öğretme. Vaktinizi boşa harcar ve domuzun canını sıkar.” Neden zamanını domuzlarla harcıyorsun? Onlar aptal. Akılları kapalı. Altın gümüş, Bitcoin satın alın ve domuzlar ağlarken şarkı söyleyin. Dikkatli ol.

Kiyosaki, bu yılki tweet’lerinde birimın ve ABD ekonomisinin çöküşü hakkında cüretkar olabiliteler onayladı. Tweet’lerine göre Bitcoin, altın ve gümüş satın almak “çıkış yolu” olacak. Yatırımcı gurusu, yaklaşık iki 7 gün önce piyasa erimesinin makroekonomik sorunlar sebebiyle milyonlarca insanın parasını yok edeceğini olabilite etmişti. İkincisini yalnızca belirli bir grup insanın görebileceğini tweetledi. Bununla birlikte, olabilitelerinin büyük kısmını, TÜFE, gıda ve benzin fiyatlarından anlaşıldığını söylüyor.

Son dakika gelişmelerden anında havadisdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da konum alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri zirve risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve özü araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin özü sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek zararların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmzamanin. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede konum alan makalelerin yazarları yatırım en yeniuçlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce özü araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da konum alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde konum vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onzamanindan tamamen bağımsız olarak sitede konum alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kişisi sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da konum alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait havadis içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yzamanimlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer hepsi içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem işe koyultılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Adblock test (Why?)

Paylaşın
Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.