S&P: Altın 2021, 2022, 2023, 2024, 2025 ve 2026’da Bu Seviyelerde! - Türk Haber 7 | Güncel HaberlerTürk Haber 7 | Güncel Haberler
1666378808 SampP Altin 2021 2022 2023 2024 2025 ve 2026da Bu
2 yıl önce
2 yıl önce

S&P: Altın 2021, 2022, 2023, 2024, 2025 ve 2026’da Bu Seviyelerde!

S&P Global, altın fiyatların etkileyecek gelişmelere dikkat etti. FED’in faiz artırımı beklentileri ve enerjiyle ilgili şüphelerin etkisi olduğunu inkâr etmese de, temellerin artık değerli metaller için o görecek şekilde önemli olmadığını söyledi. İşte detaylar…

Banka artık temel faktörlerden çok altına odaklı

S&P Global’de emtia danışmanıi Aude Marjolin, değerli fiyatlarının makroekonomik engellerle karşı karşıya olduğunu aktardı. Eylül zamanında merkez bankalarının küresel bir ekonomik durgunluk olasılığından giderek daha fazla şüphe duyması, piyasaları etkilemişti. Analist bu nedenle büyük ekonomiler, enflasyonla mücadele için önemli faiz artışlarıyla hareket etti.  Önümüzdeki yılın kasvetli makroekonomik tablosu, temellere değil, metallere dayalı olacak. Sürekli olarak en çok enflasyon, FED’e kısa vadede sıkılaştırma rotasını değiştirme veya duraklatma fırsatı vermiyor. Marjolin, S&P Global’in en yeni fiyat olabiliteinde, dipdaki ifadeleri kullandı:

Fed’in yüzde 2’lik enflasyon hedef oranını tutturmaya çalışması halinde Kasım zamanında daha fazla faiz artırımı olasılığı kartlarda. Avrupa Merkez Bankası ve Norveç, İsveç ve İsviçre’nin merkez bankaları da, euro bölgesindeki enflasyonun yüzde 10’a ulaşmasıyla Eylül zamanında oranları artırdı.

Bankanın altın olabiliteleri ne yönde?

Altın şekilünde, S&P Global, 2026 yılına görecek şekilde yıllık hemen hemen yüzde 0,4’lük bir artışa işaret ediyor. Konsensüs fiyat olabilitelerinde hafif bir güncelleme ettilar. Marjolin, ekonomik belirsizlik ve artan jeopolitik riskler sırasında altının yatırım portföyündeki rolünden bahsetti. S&P Global altının bu yıl ons başına 1.842 birimı bulacağını düşünmekte. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz gibi altın, şu anda 1.625 birimdan el değiştiriyor.

Gelecek yıl 1.800 birim, 2024’te 1.769 birim, 2025’te 1.757 birim ve 2026’da 1.753 birim olarak beklenmekte. Marjolin, altının, ABD birimı ile doğrudan rekabete girdiğine dikkat etti. Marjolin, bu nedenle değerli metalin, güvenli liman statüsü ile mevcut makroekonomik ortamın kaybedeni olduğunu söyledi.

Diğer metaller için sırada neler var?

Gümüş şekilünde S&P Global, önümüzdeki iki yıl için fiyatlarını düşürdü. Ancak uzun vadeli olabiliteini yükseltti. En en yeni fikir birliği ile olabilite şimdi 2026’ya görecek şekilde yıllık hemen hemen yüzde 2,3 azalış yönünde. Marjolin, “Beklenen kısa vadeli zzamanıflığa rağmen, gümüş fiyatının 2026’ya görecek şekilde geniş ölçüde sabit kalması bekleniyor. Ons başına hemen hemen 22.34 birim,” dedi. S&P Global, gümüşün bu yıl 22.50 birim, gelecek yıl 22.20 birim, 2024’te 22.31 birim, 2025’te 22.21 birim ve 2026’da 22.47 birimı görmesini bekliyor.

Bu 3 Ucuz Altcoin, Yatırımlık

Marjolin, “Endardriyel faaliyetlerin çoğu zzamanıflayan ekonominin baskısı altındayken, gümüş talebi muhtemelen düşük kalmaya devam edecek ve fiyat da öyle olacak.” Son olarak, paladyum ve platin için fiyat olabiliteleri, 2026 yılına görecek şekilde yıllık yaklaşık yüzde 3 oranında düşürüldü. S&P Global, mevcut makroekonomik ortamın paladyum ve platin için fiyat beklentileri üzerinde ağırlık oluşturduğunu belirtti.

Son dakika gelişmelerden anında havadisdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da konum alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri en çok risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve özü araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin özü sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek şüpheların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmzamanın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede konum alan makalelerin yazarları yatırım en yeniuçlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce özü araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da konum alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde konum vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onzamanından tamamen bağımsız olarak sitede konum alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kişisi sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da konum alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait havadis içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yzamanımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer hepsi içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem start vertılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Adblock test (Why?)

Paylaşın
Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.