“Satış Riski” Analist Uyardı: Altın Fiyatı Bu Seviyelerde Olmalı! - Türk Haber 7 | Güncel HaberlerTürk Haber 7 | Güncel Haberler
1627621938 Satis Riski Analist Uyardi Altin Fiyati Bu Seviyelerde Olmali
3 yıl önce
3 yıl önce

“Satış Riski” Analist Uyardı: Altın Fiyatı Bu Seviyelerde Olmalı!

Bu kadar düşük ABD getirileri ışığında altın fiyatının mevcut seviyelerden en az 100 dolar daha yüksek olması gerekmez mi? MKS PAMP Group bu soruyu yanıtlıyor…

Düşük ABD getirilerine rağmen altın fiyatı ralli yapmıyor! Neden?

Altın, bu riskten kaçma tonunda bir ralli görmek yerine, ONS başına 1.800 dolar seviyesini korumak için mücadele ediyor. Yazım sırasında altın fiyatları 1.800 doların üzerinde işlem görüyordu. MKS PAMP GROUP metal stratejisi başkanı Nicky Shiels, piyasaları yorumlayarak konuya yönelik şunları söyledi:

Piyasalara yeniden nüfuz eden riskten kaçış tonuyla (Çin düzenleyici revizyonu yatırımcıları korkuttuğu ve küresel hisse senetlerinde satışları tetiklediğinden), ABD getirileri bir kez daha baskı altında. 10 yıllık getiriler %1,22’ye baskılanıyor, EM/FX darbe alıyor, VIX 20’ye tırmanıyor ve ABD TIP’leri tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Ancak tüm bu faktörlerin ışığında altın’ın rallisi görülecek bir yerde değil.  Fiyatların sürekli olarak ABD (gerçek veya nominal) getirilerinin gerisinde kalması, birçok altın boğası için başka bir sinir bozucu örnek…

Nicky Shiels: Sarı metal ONS başına 1.900 dolar civarında olmalı

Nicky Shiels’ın analizine göre, altın’ın ONS başına 1.900 dolar civarında olması gerekiyor. MKS PAMP GROUP metal stratejisi başkanı Nicky Shiels, konuya yönelik şunları söyledi:

Bugünkü mevcut getiriler göz önüne alındığında, regresyon modeli, altın fiyatının 1.885 dolar veya seçiminize bağlı olarak 1.940 dolar olduğunu ima ediyor. Sonuçta, altın 100 doların üzerinde olmalı (ağırlıklı ortalama kullanılarak). Fiyatın neden daha yüksek tepki vermediği konusunda pek çok soru olmasına şaşmamalı.

1627621938 109 Satis Riski Analist Uyardi Altin Fiyati Bu Seviyelerde Olmali

Nicky Shiels, altın’ın neden düşük getirilere tepki vermediğine dair üç neden sundu. Birincisi, Federal Rezerv daralmaya başladığında piyasaların daha fazla dolar gücü öngörmesiyle, altın üzerinde ağırlık oluşturacak kadar güçlü olan ABD doları. İkincisi, şahin bir FED riski. Üçüncüsü, yatırımcıları kenarda tutan kısa vadeli teknik görünüm.

FED Beklenen Açıklamayı Yaptı! Ekonomistler, Altın’a Etkisini Yorumladı

Nicky Shiels: Altın’ın fiyatı yükselmeli yoksa satış riski altında olabilir!

Nicky Shiels’e göre, kıymetli metalin 1.900 dolar seviyesine doğru hareket etmesi için yeni bir sürücüye ihtiyacı var, aksi takdirde başka bir satış riski altında olabilir. MKS PAMP GROUP metal stratejisi başkanı Nicky Shiels, konuya yönelik şunları söyledi:

Yeni bir yükseliş katalizörü gerekiyor ve kısa bir süre sonra, mevcut olay riski sona erdiğinde, fiyatların daha yeni bir bölgeyi tekrar ziyaret etmesi için yaklaşık 1.900 dolar sırada görünüyor. Çünkü piyasa, yükselemeyenin aşağı inmesi gerektiği atasözüne giderek daha fazla saygı duyuyor.

Kriptokoin.com olarak daha önce bildirdiğimiz üzere, daha fazla altın tahmini için “Ödüllü Ekonomist: Altın Bu Seviyeleri Kırarsa Çok Tehlikeli!” isimli makalemizi inceleyebilirsiniz.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..

Paylaşın
Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.
‏‏‎‏‏‎ ‏‏‎‏‏‎ ‏‏‎‏‏‎ İzmir web tasarım