Renkleri Öğreniyorum - Renkleri Söylemeyi Öğreten Türkçe Eğitici Video Çizgi Film - Türk Haber 7 | Güncel HaberlerTürk Haber 7 | Güncel Haberler
2 yıl önce
2 yıl önce

Renkleri Öğreniyorum – Renkleri Söylemeyi Öğreten Türkçe Eğitici Video Çizgi Film

Arkadaşlar bu videomuzda renkleri öğreten eğitici video bulunmaktadır. Öncelikle renk ışığın gözün retinasına değişik biçimde ulaşması ile ortaya çıkan bir algılamadır. Bu algılama, ışığın maddeler üzerine çarpması ve kısmen soğurulup kısmen yansıması nedeniyle çeşitlilik gösterir ki bunlar renk tonu veya renk olarak adlandırılır. Tüm dalga boyları birden aynı anda gözümüze ulaşırsa bunu beyaz, hiç ışık ulaşmazsa siyah olarak algılarız. Türkçe eğitici video olarak youtube kanalımıza eklediğimiz çizgi filmden umarız ki bişeyler öğrenebilirsiniz.

Her renk görünümü bir ışık ile verilen fizyolojik tepki ile başlar. Gözümüz ışığı algılayıp beynimize gönderen organımızdır. Işık gözbebeğinden göze girdiğinde, gözün arkasında bulunan retina üzerinde parlar. Eğitici video serimizde buna göre retina, birbiriyle ilişkili sinir hücrelerinin çeşitli katmanlarından oluşan. karmaşık bir organdır. Yalnızca fotoreseptör hücreleri ışığa hassastır. Bunlar rodlar ve konlar olarak iki çeşittir. Ağırlıklı olarak loj ışıkta siyah beyaz ışık sağlarlarken tonlar gün ışığı görüşü ve rengi algılamayı sağlarlar. Türkçe eğitici videomuzda size renkleri nasıl öğreneceğinizi ve beraber söylemeniz gerektiği anlatılmaktadır.

Doğada yer alan renklerin bin bir çeşit tonları bulunmaktadır. Bu renkler sayesinde hayatta pek çok alan çok daha anlamlı hale gelecektir. Doğada temel ana renkler ve ara renkler bulunuyor. Beyaz ışık, ışığın görülebilir formu olarak öne çıkmaktadır. Beyaz ışık ise turuncu, kırmızı, yeşil, sarı, mor ve mavi renklerin birleşmesinden ortaya çıkmaktadır. Renkler maddelere çarpan ışığın yansıması ile oluşur. Hayatın içinde bulunan her şeyin bir rengi vardır. Bu renkleri öğreten eğitici video ise kimi zaman ana renk kimi zaman ise ara renk olabiliyor. Bol Eğlenceler diliyoruz.

Paylaşın
Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.