OKX, Terra (LUNA) Bağlantılı 3.313 Bitcoin (BTC) Transferi Konusunu Netliğe Kavuşturdu: İlgili Hesaplara Yaptırım - Türk Haber 7 | Güncel HaberlerTürk Haber 7 | Güncel Haberler
OKX Terra LUNA Baglantili 3313 Bitcoin BTC Transferi Konusunu Netlige
2 yıl önce
2 yıl önce

OKX, Terra (LUNA) Bağlantılı 3.313 Bitcoin (BTC) Transferi Konusunu Netliğe Kavuşturdu: İlgili Hesaplara Yaptırım

İşlem hacmine göre dünyanın en büyük kripto para borsalarından biri olan OKX, Terra CEO’su Do Kwon ve Luna Foundition Guard (LFG) bağlantılı 3.313 Bitcoin (BTC) transferi meselesuna açıklık getirdi ve gerekli adımların atıldığını söyledi.

Dün çıkan havadislere göre Güney Kore hükümeti, 15-18 Eylül zamanleri arasında Luna Foundation Guard’a ait Binance cüzdanından Kucoin ve OKX’e transfer edilen 3.313 Bitcoin’in dondurulmasını talep etmişti. Bu havadislerin ardından Kucoin talebi karşılayarak 1.354 Bitcoin‘i dondurduğunu açıkladı. 27 Eylül zamanli bu olay sırasında OKX’in söz meselesu transfer hakkında herhangi bir aksiyon almadığı iddia ediliyordu.

Fakat OKX tarafından Koin Bülteni ile paylaşılan yeni bilgilere göre borsa söz meselesu zamanlerde OKX’e belirtilen miktarda transferin gerçekleştiğini buna rağmen iddiaların aksine ilgili hesapların dondurulduğunu ve kısıtlandığını bildirdi.

OKX Türkiye Pazarlama Direktörü Ahmet Onur Yeygün meseleyla ilgili olarak şu konuşmalarda bulundu:

OKX olarak yaşanan süreci yakından takip ediyoruz. Do Kwon şu an hakkında arama en yeniuçı bulunan bir isim ve ilgili güvenlik güçleri tarafından aranıyor. OKX olarak havadise mesele olan Do Kwon’a ait ilgili hesapları dondurduk. Gerekli hepsi durumlarda güvenlik güçleriyle iş birliği yapmak için elimizden gelen her şeyi yapmaya hazırız.

Terra CEO’su ve Luna Foundation Guard ise yakın zamanli paylaşımlarında iddia edilen Bitcoin transferinin gerçekleşmediğini öne sürerek havadisleri yalanlamıştı.

Adblock test (Why?)

Paylaşın
Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.