New York Belediye Başkanı, BitLicesing’den Vazgeçilmesi İçin Çağrıda Bulundu - Türk Haber 7 | Güncel HaberlerTürk Haber 7 | Güncel Haberler
New York Belediye Baskani BitLicesingden Vazgecilmesi Icin Cagrida Bulundu
2 yıl önce
2 yıl önce

New York Belediye Başkanı, BitLicesing’den Vazgeçilmesi İçin Çağrıda Bulundu

New York Belediye Başkanı Eric Adams, eyaletlere BitLicesing planından vazgeçilmesi için çağrıda bulundu.

27 Nisan tarihinde Londra’daki Kripto ve Dijital Varlıklar zirvesinde konuşma yapan New York Belediye Başkanı Eric Adams, BitLicesing planının inovasyonu ve ekonomik büyümeyi engellediğini söyledi.

New York şehrini kripto para piyasasının merkezi yapmayı planladığını daha öncelerde de belirten Adams, başkanlığa seçildikten sonra ilk üç maaşını Bitcoin (BTC) ile almıştı. 

Yaptığı konuşmada kripto paraların ve blockchain teknolojisinin gelecekteki bir diğer aşamalar olduğunu söyleyen başkan, bu fırsatların boşa harcanmaması gerektiğini belirtti.

2015 yılında karar verilen ve New York’ta hizmet sunmak isteyen herhangi bir sanal para birimi sağlayıcısı BitLicense alması gerekmektedir.

Eyaletlerin finansal hizmetler departmanına göre lisans, sanal para piyasası için düzenlenmiş en iyi biçimdedir. 

Bu hafta ayrıca New York Eyalet yönetimi, karbon bazlı yakıt kullanan tüm Proof-of-Work (PoW) mekanizmasıyla çalışan kripto para madenciliği tesislerini iki yıl boyunca yasaklayan yasa tasarısını onaylamıştı.

İlgili yazı:  New York Eyaleti, Proof-of-Work (PoW) Mekanizmasıyla Çalışan Madencilik Tesislerini Yasaklayan Yasa Tasarısını Onayladı

Adblock test (Why?)

Paylaşın
Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.