MicroStrategy CEO’su: Bitcoin Almak Bizim İçin “Büyük Bir Başarı” Oldu - Türk Haber 7 | Güncel HaberlerTürk Haber 7 | Güncel Haberler
MicroStrategy CEOsu Bitcoin Almak Bizim Icin Buyuk Bir Basari Oldu
2 yıl önce
2 yıl önce

MicroStrategy CEO’su: Bitcoin Almak Bizim İçin “Büyük Bir Başarı” Oldu

MicroStrategy’nin CEO’su Michael Saylor, şirketin bitcoin (BTC) konusunda izlediği stratejinin şimdiye dek başarılı sonuçlar verdiğini düşünüyor.

Michael Saylor, perşembe günü MicroStrategy hissedarlarına gönderdiği bir mektupta şu açıklamalara yer verdi:

“Şirket rezervlerimizin en büyük kısmını bitcoin’e ayırmak bizi geleneksel rakiplerimizden ayırdı ve markamıza değer kattı.”

Bitcoin’e yatırım yapmaya 2020 yılında başlayan MicroStrategy, günümüzde halka açık şekilde işlem görüp de rezervinde en fazla bitcoin bulunduran isim haline geldi.

Şirket, iştirakleri de dahil edildiği zaman rezervinde toplamda 129 bin 218 tane bitcoin tutuyor. MicroStrategy bunları satın almak için birim başına ortalama 30 bin 700 dolar, toplamda ise yaklaşık 3 milyar 970 milyon dolar harcadı.

Michael Saylor, şirket olarak izledikleri “bitcoin alıp, tutma stratejisinin büyük bir başarı” olduğunu ve bu stratejiyi izlemeye devam edeceklerini söyledi.

MicroStrategy yönetimi, bitcoin stratejisinin şirketin yazılım alanındaki ana faaliyetleri için “tamamlayıcı” nitelikte olduğunu ve bu stratejinin MicroStrategy markası için “farkındalık yarattığını” düşünüyor.

Adblock test (Why?)

Paylaşın
Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.