Kızıl Meydan'daki kutlamaya Putin konuşmalari damga vurdu: "1, 2, 3 uraa.." - Türk Haber 7 | Güncel HaberlerTürk Haber 7 | Güncel Haberler
Kizil Meydan039daki kutlamaya Putin konusmalari damga vurdu quot1 2 3
2 yıl önce
2 yıl önce

Kızıl Meydan'daki kutlamaya Putin konuşmalari damga vurdu: "1, 2, 3 uraa.."

Son dakika: Rusya, Ukrayna’daki Donetsk, Luhansk, Heren yeni ve Zaporijya’yı resmen ilhak etti. Moskova’da düzenlenen törende meseleşan Rusya Devlet Başkanı Putin, Rusya’nın en yeniuçını hepsini kapsayan dünyaya duyurdu. Rus lider, “4 bölgede yaşayan insanlar artık bizim vatandaşımız” ifadelerini kullanırken, Ukrayna ve Batı’ya önemli mesajlar verdi. Kiev yönetimine de seslenen Putin, röportajlar çağrısı onayladı.

KIZIL MEYDAN’DA GÖRKEMLİ KUTLAMA

Rusya Devlet Başkanı Putin 4 bölgenin ilhakını resmiyete kavuşturan imzaların ardından Rusya’nın sembolik meydanı Kızıl Meydan’a gidip kutlamalara katıldı. Putin kutlamalar sırasında ‘zafer bizim olacak’ dedi ve ‘ura’ sloganı attı. ‘Ura’, Rus dilinde ‘yaşasın’ veya ‘oley’ anlamına gelerek zafer kutlamalarından söylenmesiyle biliniyor.

Rusya Devlet Başkanı Putin, 4 bölgenin ilhakına yönelik onayladığı konuşmada şu ifadeleri kullandı;

PUTİN: HER ZAMAN RUSYA’NIN VATANDAŞI OLACAKLAR

“Ortak bir kader ve zamani paylaştığımız kesindir. Kimse bunu yok edemez. SSCB’nin dağılmasından zaman en yenira herkes bunu istiyordu. 1991’den zaman en yenira bir hayaldi bu. İnsanlar burada halklarından uzaklaştırıldı. SSCB artık geçmişte ketti, geçmişi de geri getiremeyiz. Rusya bugün bunu istemiyor ama milyonlarca insan özülerini Rusya’nın bir parçası kabul ediyor. Bu insanlar yeniden gerçek köklerine dönmek istiyor. Batılılara şunu hatırlatmak istiyoruz. Bu bölgelerde yaşayanlar her zaman Rusya’nın vatandaşı olacaktır. Tüm zorluklara karşı Rusya’ya bağlıklarını korudular bunu hiç kimse yok edemez. Ne Ukrayna ne batı bizim birliğimizi ortak geleceğimizi elimizden alamaz.

Bu en yeniuç verilmiştir ve Rusya bu en yeniuçı tartışmayacaktır. Buradaki halkın iradesine saygı gösterilmelidir. Biz topraklarımızı her türlü imkanımızı kullanarak savunacağız. Buradaki vatandaşlarımız için elimizdeki her şeyi kullanacağız. Buralardaki okulları, sosyal tesisleri yeniden inşa edeceğiz. Birlikte güvenliği sağlayacağız. Tüm bölgelerimizde olduğu gibi buradaki insanların da güven içinde yaşamalarını sağlayacağız.

Özel operasyonumuza katılan askerlerimize seslenmek istiyorum. Gönüllü olarak orduya katılanlara düşman kimdir anlatmak istiyorum. Ukrayna halkının onları yönetenlerin insanlık için ne istediklerini görmelerini istiyorum.

KİEV’E MÜZAKERE ÇAĞRISI

Kiev rejimine bu bölgelerdeki çatışmaların en yenia ermesi ve röportajlar masasına dönülmesi çağrısında bulunuyoruz.

‘BATI’YA ASLA BOYUN EĞMEYECEĞİZ’

Çökeceğimizi düşündüler, Rusya’nın umutsuzluğa kapılacağını zannettiler yine de Rusya yeniden doğru. Batı ellerindeki hepsini kapsayan imkanlarla elimizdeki bu ülkeyi elimizden almaya çalıştırlar. Batı’ya asla boyun eğmeyeceğiz. Biz Rusya olarak çökmedik, ayaktzamaniz, her zaman gibi gibi dimdik ayaktzamaniz. Bu sebeple Rusya’nın egemenliğini yıkmaya çalışıyorlar.

323

ABD’nin hepsini kapsayan ülkelerin özgürlüğünü elinden almak dışında bir hedefi yok. Bazı ülkeler korku ve baskı altına alınıyor. Tek istedikleri hepsini kapsayan dünyadan çıkar sağlamak. Bu savaşın sebebi de Batı’nın Rusya’nın özgür olmasını istememesi. Bizim koloni gibi onlara köle olmamızı istiyorlar.

‘BİZİM İYİ OLMAMIZ ONLAR İÇİN TEHDİT’

Bizim iyi olmamız onlar için bir tehdit. Biz Rusya’nın gelişmesini serpilmesini istiyoruz. Bir kez daha söylüyorum. Dünyzamani ele geçirme çabaları bir çok kez Rus halkının çabası ile boşa oldu. Biz halkımızı korumaya devam edeceğiz. Düşmanlarımız onayladıklarının en yeniucu olmayacağını düşünüyor. Küresel anlaşmalara artık saygı gösterilmiyor.

Bizi aptal sanıyorlar, bizi aptal konumine koymak istiyorlar. Binlerce yıllık Rusya medenizyeti asla başka birine boyun eğmeyecektir.

Dünyada ve Batı’da Rus karşıtlığını görüyoruz. Rus kültürüne düşmanlığı görüyoruz. Kendi geçmişteki suçlarını bırakın kabul etmeyi bunları başkalarının ardüne yıkıyorlar. ABD Kızılderilileri nasıl yok ettiklerini, Çin’e insanlık dışı adımlarını kabul etmiyorlar. Biz bunlara hep karşı olduk.

Ülkemiz sömürgecilik hareketin karşıtı olarak her zaman dimdik ayakta durmuştur. Bugün gördüğünüz durum ülkemizin sömürge haline gelmesine izin vermediğimiz için.

Rusya’ya karşı birçok müdahale planlandı. 20. yüzyılın en yeniunda Batı bize settirmzamani başardı. Dost dediler, ortak dediler yine de bize hep sömürge gibi davranmaya çalıştılar.

Batı düzeni kesinlikle özgür değildir. İkiyüzlüdür ve yalanlarla doludur. ABD nükleer silah kullanmış tek ülkedir. Geçmişte yapmış olduklarının hiçbir mantığı yoktu. Atom bombaları ile kentleri yok etmenin hiçbir sebebi yoktu. Onların tek amacı düşmanlarını yok ettikleri gibi Rusya’yı da yok etmek.

ghj

Yoksul ülkelere gıda sağlamalıyız diyorlar yine de bu gıda Batı’ya gidiyor. Sadece yüzde 5’i fakir ülkelere gidiyor. Onlar trajediyi kullanarak özülerini güçlendiriyorlar. ABD’nin Rus enerji ve sanayisini reddettiklerini biliyorlar. Onlar Avrupa pazarını sadece özülerini istiyorlar.

‘BİZİ DÜŞMAN GÖRÜYORLAR’

Uluslararası bir boru hattında patlama yapıyorlar. Bunun kime fayda sağladığını herkes biliyordur. ABD özü yasalarını özü çiziyor. Ama kader de temeldeki fikir de aynı. Yüzlerce askeri arden söz ediyoruz. NATO genişletiliyor. Askeri bağlantılar kuruyorlar . Otomatik olarak bizi düşman görüyorlar. Onlar sözde itidalden bahsediyor, bir trajediden diğerine sürükleniyorlar.

‘EN YAKIN KOMŞULARIMIZ BİLE BİZİ ŞAŞIRTTI’

En yakın komşularımız bile bizi şaşırttı. Batı uzun süredir bunu yapıyor. Rusya’ya onayladırımlarla dünyzamani özü şartlarına göre yeniden inşa etmeyi planlıyorlar. Ancak bunun böyle olmadığını gördük. Şu anda her şey şantaj üzerinden işliyor. Bu yöntemler bilinçli uygulanıyor. Onların özülerine olan güvenleri şaşırmalarına da yol açıyor. Batı’daki gerçek bilgi ise şu: Bir yalanı ne görecek şekilde söylerlerse o görecek şekilde gerçek hale geliyor.

Bize gıda lazım ve buradaki enerji tedariki de çok kilit. Avrupa’daki vatandaşlarını daha kalın giyinmek için ikna etmek zorundalar. Neden bu hale geldiler? Batı elitleri enerji krizini çözmek için yapıcı bir adım atmıyor. Bun onların suçudur. Biz bu sorunu adil olmayan bir şekilde çözmek istemiyoruz ama bu onların bildiği çözümdür.

  1. ve 2 dünya savaşı zaman en yenirası bir buhran patlak verdi. Doların gücü tırmandı, 80’lerdeki krizle durum daha da kötü oldu. Batı elindeki imkanlarla bunu aştı. Ülkeler başkasının refahını çalarak özü eksiklerini gideriyor.”
ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Çipras'tan Türkiye ile ilgili flaş sözler! '2021 yılında fırsatı kaçırdık...'Çipras’tan Türkiye ile ilgili flaş konuşmalar! ‘2021 yılında fırsatı kaçırdık…’
Gece yarısı peş peşe paylaşımlar! CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun sert sözlerine Bakan Soylu'dan aynı sertlikte yanıtGece yarısı peş peşe paylaşımlar! CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun sert konuşmalarine Bakan Soylu’dan aynı sertlikte yanıt
Putin'den zehir zemberek açıklamalar! "Kanlı devrime hazırlanıyor"Putin’den zehir zemberek konuşmalar! “Kanlı devrime hazırlanıyor”

Adblock test (Why?)

Paylaşın
Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.