Kılıçdaroğlu'ndan 'yoksulluk' çıkışı! 'Oy için kullanılıyor' - Türk Haber 7 | Güncel HaberlerTürk Haber 7 | Güncel Haberler
Kilicdaroglu039ndan 039yoksulluk039 cikisi 039Oy icin kullaniliyor039
2 yıl önce
2 yıl önce

Kılıçdaroğlu'ndan 'yoksulluk' çıkışı! 'Oy için kullanılıyor'

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu İstanbul’da bir otelde ekonomi muhabirleriyle buluştu. Ekonomi Muhabirleri ile Aile Destekleri Sigortası Buluşmasına Kılıçdaroğlu’nun yanı sıra CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka ve CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu da katıldı. Kılıçdaroğlu, Aile Destekleri Sigortası ile ilgili ettiğı duyurudan zaman en yenira gazetecilerle özel olarak görüştü.

“SORUN YOKSULLUĞU BİTİRMEK DEĞİL, OY İÇİN KULLANMAK”

Kılıçdaroğlu iktidara gelmeleri halinde Aile Destekleri Sigortası’nı hayata geçireceklerini belirterek, “Bugün aslında Türkiye’de kanayan bir yaraya bir şekilde çare üretmeye çalışıyoruz. Ama ürettiğimiz çare bizim özgün bir üretimimiz. Uluslararası Çalışma Örgütü’nün kabul ettiği 102 szamanilı sözleşmenin öngördüğü 9 sigorta dalını hayata geçirmeyi hedefliyoruz. 1971 yılında Türkiye parlamentosundan bir yasa çıen yeniuçak uluslararası çalışma örgütünün sosyal güvenliğinin asgari normlarının sözleşmesini kabul ettiler. Bu sözleşmeye göre, Türkiye 9 sigorta dalını uygulamzamani taahhüt etti. Bunlardan 8’i uygulanıyor. En en yeni işsizlik sigortası uygulamaya girdi ve hala devam ediyor, 9. Sigorta dalı ‘Aile Destekleri Sigortası’. 51 yıldır Aile Destekleri Sigortası uygulanmıyor. Aile Destekleri Sigortasının temel amacı her aileye asgari gelir güvencesi sağlayan sigorta dalı. Dolzamanisıyla kişini doğumundan kişinin ölümüne görecek şekilde kişiyi ve aileyi sosyal devlete güvenceye topladığı bir sözleşme. Soru şu; neden Aile Destekleri Sigortası uygulanmıyor? Çünkü yardımlar yapılıyor, dağınık bir çerçevede yardımlar yapılıyor. Oysa bunu bir çatı altında hiçbir ayrım yapmadan sağlanması lazım. Sorun yoksulluğu bitirmek değil, yoksulluğu oy için kullanmak, yoksulluğu istismar etmek” diye meseleştu.

7071250557928c71e7565cddb1826568

“MEVSİMLİK ÇALIŞAN İŞÇİLERİN SOSYAL GÜVENLİKLERİ OLACAK”

Kılıçdaroğlu, “Dolzamanisıyla bu toplantıda ön gördüğümüz düzenleme ile sizlere açıklayacağımız düzenleme ile yoksulluğu artık bu ülkede hiçbir siyasal parti istismar meselesu yapamaz. Kişi yoksulsa sosyal devletin koruması altında olsun. Mevsimlik çalışan işçiler var. Mevsimlik çalışan işçiler için sosyal güvenlikleri olacak. Onlar mevsimlik bir konume gittiğinde Aile Destekleri Sigortası kurumu onlara konum bulacak. Tuvaletleri, banyoları, çocukların eğitimi için okul gibi ihtiyaçları karşılanacak” dedi.

DHA

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Dağ tırmanışı faciayla bitti! Ekipler helikopterle bölgeye ulaşabildiDağ tırmanışı faciayla bitti! Ekipler helikopterle bölgeye ulaşabildi
Bursa'daki saldırının faili teröristler yakalandı!Bursa’daki stopladırının faili teröristler yakalandı!
Sokak ortasında infaz! Kanlar içinde yere yığıldıSokak ortasında infaz! Kanlar içinde konume yığıldı

Adblock test (Why?)

Paylaşın
Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.
‏‏‎‏‏‎ ‏‏‎‏‏‎ ‏‏‎‏‏‎ İzmir web tasarım