İsviçre Merkez Bankası, Bitcoin’i Rezerv Para Birimi Olarak Almaya ve Tutmaya Karşı - Türk Haber 7 | Güncel HaberlerTürk Haber 7 | Güncel Haberler
Isvicre Merkez Bankasi Bitcoini Rezerv Para Birimi Olarak Almaya ve
2 yıl önce
2 yıl önce

İsviçre Merkez Bankası, Bitcoin’i Rezerv Para Birimi Olarak Almaya ve Tutmaya Karşı

İsviçre Merkez Bankası Başkanı Thomas Jordan, bankanın bitcoin’i rezerv para birimi olarak almaya ve tutmaya karşı olduğunu söyledi.

29 Nisan tarihli Reuters haberine göre İsviçre Merkez Bankası Başkanı Thomas Jordan, cuma günü yapılan hissedarlar toplantısında Bitcoin’i rezerv para birimi olarak almaya ve tutmaya karşı olduğunu ayrıca bitcoin’in rezerv para olmak için koşulları sağlamadığını söyledi.

Jordan ayrıca yaptığı konuşmada:

Bitcoin almak bizim için problem değil. Bunu doğrudan ya da bitcoin’e bağlı bir yatırım ürünü alarak yapabiliriz. Bilançomuzda bitcoin olması gerektiğini düşünürsek bunu hızlı bir şekilde yapabiliriz.

dedi.

Bitcoin’in rezerv para birimi olması için bazı şartları karşılaması gerektiğini belirten Jordan, “İsviçre’de enflasyonun yükselmekte olması faiz artıracağımız anlamına gelmiyor. Başka merkez bankaları bunu yapıyor ancak bizim ülkemizde enflasyon hala orta seviyede bulunuyor. Şu anda anormal bir durum yok fakat gerekirse adım atmaktan çekinmeyiz.” açıklamalarında bulundu.

Adblock test (Why?)

Paylaşın
Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.