FED Beklenen Açıklamayı Yaptı! Ekonomistler, Altın’a Etkisini Yorumladı - Türk Haber 7 | Güncel HaberlerTürk Haber 7 | Güncel Haberler
1627560989 FED Beklenen Aciklamayi Yapti Ekonomistler Altina Etkisini Yorumladi
3 yıl önce
3 yıl önce

FED Beklenen Açıklamayı Yaptı! Ekonomistler, Altın’a Etkisini Yorumladı

Altın piyasası baskı altında kalmaya devam ediyor. Ancak Federal Rezerv para politikasına çok az yeni ışık tuttuğu için altın hala ONS başına 1.800 doları görüyor. Ekonomist ve analistlerin yorumlarını inceleyelim…

FED açıklama yaptı: Altın piyasası baskı altında kalmaya devam ediyor!

Çarşamba günü, beklendiği gibi, ABD merkez bankası faiz oranlarını %0.25 ile %0 arasındaki alt sınır hedef aralığında değiştirmeden bıraktı. Aynı zamanda, merkez bankası ABD ekonomisinin bir miktar ilerleme kaydettiğini, ancak bunun, mevcut para politikasında bir değişikliği garantilemek için yeterli olmadığını söyledi. FED ayrıca, aylık tahvil alım programını azaltma olasılığını tartışmaya devam ettiğini söyledi. Merkez bankası, artan enflasyon baskılarının esasen geçici olacağı görüşünü yinelemeye devam etti. Açıklamada, şu önemli ifadeler yer alıyor:

Enflasyon, büyük ölçüde geçici faktörleri yansıtarak yükseldi. Genel finansal koşullar, kısmen ekonomiyi ve ABD hanehalklarına ve işletmelerine kredi akışını desteklemeye yönelik politika önlemlerini yansıtarak, destekleyici olmaya devam ediyor. Ekonominin gidişatı virüsün gidişatına bağlı olmaya devam ediyor. Aşılardaki ilerleme, halk sağlığı krizinin ekonomi üzerindeki etkilerini azaltmaya devam edecek, ancak ekonomik görünüme yönelik riskler devam edecek.

Analist ve ekonomistler FED etkisini yorumladı: Biraz beklemelisiniz!

Bazı analistler, piyasaları nihayetinde sıkılaşmaya hazırladığı için açıklamanın biraz şahin bir eğilime sahip olabileceğini belirtiyor. Forexlive.com’un baş döviz stratejisti Adam Button, “Bu, şüphesiz bir daralmaya doğru bir ipucu ve biraz da sürpriz” dedi.

CIBC’de kıdemli ekonomist olan Avery Shenfeld de FED‘in Delta varyantına ilişkin görünüme herhangi bir uyarı notu eklemediği göz önüne alındığında, son para politikası açıklamasını şahin olarak değerlendirdi. Kriptokoin.com olarak daha önce bildirdiğimiz üzere Avery Shenfeld, piyasaların para politikası konusunda yeni bir yönlendirme almadan önce biraz daha beklemesi gerektiğini de sözlerine ekledi. Avery Shenfeld konuya yönelik şu yorumlarda bulundu:

1627560989 679 FED Beklenen Aciklamayi Yapti Ekonomistler Altina Etkisini Yorumladi

Fed’in tahminlerini yalnızca Eylül ayında güncelleyeceğini unutmayın. Bu nedenle bu toplantının görünüm veya politika tepkisi hakkında herhangi bir yeni düşünce açısından çok belirleyici olması pek olası değildi. Beklediğimiz gibi, ekonomi ve iş piyasası iyileşmeye devam ederse, Eylül toplantısının 2022’nin başlarında bir daralma hakkında resmi uyarı vermek için kullanılması daha olasıdır.  

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..

Paylaşın
Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.
‏‏‎‏‏‎ ‏‏‎‏‏‎ ‏‏‎‏‏‎ İzmir web tasarım