Eşref Hamamcıoğlu, Roberto Mancini'yi resmen açıkladı! - Türk Haber 7 | Güncel HaberlerTürk Haber 7 | Güncel Haberler
Esref Hamamcioglu Roberto Mancini039yi resmen acikladi
2 yıl önce
2 yıl önce

Eşref Hamamcıoğlu, Roberto Mancini'yi resmen açıkladı!

Galatasaray Spor Kulübü’nde yarın yapılacak olağanardü seçimli genel kurulda başkan adzamanı olan Eşref Hamamcıoğlu, konuşmalarda bulundu. 30 Nisan’dan yapılması planlanan fakat iptal edilen seçimde de aday olduğunu hatırlatan Hamamcıoğlu, “Galatasaray’daki en büyük eksiklik samimiyetsizlik, şeffaflık ve güvendi. Bu samimiyetsizliği çok net yaşadık. 30 Nisan’da önce aday olmayanlar, en yeni liste verilme zamaninden 5 gün önce aday olmaya en yeniuç verdiler. Metin Öztürk de Dursun Özbek ile koalisyon uyguladı. Bu ilkesizliği, samimiyetsizliği, bu güven erezyonunu üyelerin çok net değerlendirmesi lazım. Bu yüzden Galatasaray sıkıntı içinde. 11 Haziran seçimleri Galatasaray camiası için olağanardü bir seçimdir. Galatasaray’ı 2015-2018 yılları arasında yönetenlerin getirdiği durum herkes tarafından bilinmesi lazım. Mali raporlara baksınlar, genel kurul tutanaklarına baksınlar, divan kurulu toplantı tutanaklarına baksınlar. Herkesin şu en yeniuçı vermesi lazım, ’Ben gördüğüm filmi bir daha seyredecek miyim?’. Oyuncular aynı, senaryo aynı” diye meseleştu.
Seçim ortamının nasıl geçtiğini anlatan Eşref Hamamcıoğlu, “Son 3-4 güne görecek şekilde elbette ki çekişme içinde oluyor. Galatasaray’da farklı fikirler olması lazım, rekabet olması lazım. Rekabet seviyesiz bir şekilde yapılmaya start vernınca husumete dönüyor biraz iş. Bu Galatasaray’a yakışmaz. Galatasaray camiası sağduyuludur. Geçmişi değerlendirecektir. Galatasaray camiası şuna en yeniuç verecek, ’Bu duruma düşürenlerini tekrar seçecekler mi?’. Dursun Özbek ve ekibi şunu söyleyebiliyor mu acaba? ’Geçmişte uyguladıklarım, yapacaklarımın teminatıdır’. Bu soruya cevap bulması lazım. Umarım 11 Haziran’da bu camia kol kola girip, kimin kime oy verdiğinin hiç önemi yok, birlik, beraberlik ve barış içinde çıkmzamanı başaracağız” şeklinde meseleştu.

“EĞER ALTYAPIDAN KENDİ YILDIZLARI ÇIKARTMAZSA HİÇBİR KULÜP YAŞAYAMAZ”

Futbolla ilgili projelerini de açıklayan Hamamcıoğlu, “Bir futbol felsefesi belirlenir. Kulüp buna göre oynar. Yolda ince ayar yapılmaz mı? Elbette yapılması lazım. Ama siz 15 yaş grubu ile 19 yaş grubunda ayrı futbol oynatılırsa hiçbir faydası yok, geleceği hazırlayamıyorsunuz. O zaman 19’a geliyor, A Takım’a geçemiyor. Altyapıdan gelen sporcunun kişisel gelişimine önem vermeniz lazım. Bu süre içerisinde kemik ve kas yapısını geliştirmesi lazım ki A Takım’a hazırlanması lazım. Eğer altyapıdan özü yıldızları çıkartmazsa hiçbir kulüp yaşayamaz. Gördük bunu. Fenerbahçe’de 140 milyon Dolar para harcadı Ali Koç Bey. Sonuç belli. Bizim geçmişteki başkanlarımız da bunu uyguladı. Koyduk parzamanı, herkes parasını alıp, gitti. Büyüyen Galatasaray’ın borcu, ileri gitmeyen Galatasaray’ın sportif faaliyetleri. Buna bir durmak demek lazım. Hep çatı adaydan bahsediyoruz. Temel gitmiş, çatıyı ne yapacaksınız. Bizim temeli tamir ederek yavaş yavaş yandaki duvarları yükseltmemiz lazım. Amacımız bu” ifadelerini kullandı.

“3-4 TANE TEKNİK DİREKTÖR ADAYIMIZ VAR”

4820865

Mevcut Teknik Direktör Domenec Torrent’in sözleşmesinin devam ettiğini aktaran Eşref Hamamcıoğlu, “Bir hoca ile sözleşmemiz devam ederken, başkan bir hoca ile sözleşme imzalamak Galatasaray’a yakışmaz. Bunun sıkıntılarını Torrent’in gelişinde gördük. Buradaki esas olan Galatasaray’ın kurumsal itibarını, Torrent ve ekibinin de kişisel itibarını korumak lazım. Elbette çalışmalarımız (teknik direktör meselesu) var. Hiç kimse ile el sıkışmadık. Zaten öyle bir yetkimiz yok. Kimse de bizimle el sıkışmaz. Kazanırsak ne yapacağımızı biliyoruz. 3-4 hoca adayları kısa listemiz var. Bunlar arkadaşlar bir tur görüştü. İnşallah 11 Haziran’da genel kuruldan vekaleti topladığımız zaman sahaya çıkarız, en uygununu seçeriz. Müzakerelerimizi yaparız. Kısa sürede bunu en yeniuçlandırırız. Torrent’in sözleşmesi meselesu var. Torrent’in sözleşmesinin şartlarını bilmiyoruz. Burak Elmas, ‘Tazminat şartı olmadan sözleşme imzalayabildik’ dedi. Görüyoruz ki sözleşme en yeniuna görecek şekilde da ücretlerini alması söz meselesu. Sonunda aynı şeye geliyor. Paranın ödenmesi lazım. Benim iş insanı olarak kafam şöyle çalışır; ‘Bunu kimse imzaladıysa ödesin’. Kimsenin ben uyguladım hadi sen öde demeye hakkı yok. Tabi böyle olmuyor. Müzakere edeceğiz. Ekibimizin en büyük özelliği hepsi iş insanı ve röportajlarci insanlar. Ben de biraz öyleyimdir. Bütün sözleşmeleri masaya yatıracağız, hepsine pazarlık yapacağız. Yanlış onları düzelteceğiz. Süreyi yayacağız. Üzerimizdeki toprağı atmamız lazım. Bu böyle ben uyguladım oldu ile olmaz” dedi.

“SEÇİLDİKTEN 1 HAFTA 10 GÜN İÇİNDE HOCAMIZI BELİRLERİZ”

esref-hamamcioglu-roberto-mancini-adaylardan-birisi-SVFIgFze

Yeni teknik direktörün ne zaman belirleneceğinin ve transferler çalışmalarının sorulması üzerine Eşref Hamamcıoğlu, “Bu sorunun cevabını vermeyi 1 Mzamanıs’ta vermesi çok arzu ederdim. Galatasaray’da hedefleri olanlar, başka amaçları olanlar 42 gün süre kaybettirdiler. Transfer edeceğimiz futbolcularımızın listesi hazır. Satılabileceklerimizin listesi hazır. Bizim eylem planımız hazır. Seçildikten 1 7 gün 10 gün içinde hocamızı belirleriz” diye cevap verdi.

“HÜSEYİN EROĞLU’NUN ALTYAPININ BAŞINA GEÇMESİNİ HEDEFLİYORUZ”

esref-hamamcioglu-aa-1826687

Cenk Ergin meselesu hakkında da meseleşan Başkan Adzamanı Hamamcıoğlu, “Cenk Ergün profesyoneldir ve potansiyel sportif direktörümüzdür. Biz bütün en yeniuçları yönetim kurulunda alıyoruz. Ben bu zamana görecek şekilde Cenk Ergün ile çalıştım, bir yol kat ettim. Bize önemli bilgiler aktarıyor, bilgileri paylaşıyor. Belki Dursun Özbek ile paylaşıyordur. Hiç de suçlamam, eleştirmem. Gayet normal, daha önce onla çalıştı. Adnan Öztürk’ün söylediğine gelince. O da onun fikriydi. Bu fikir ayrılığı değil, fikir zenginliği. O alternatifi de değerlendireceğiz. Hüseyin Eroğlu’nun altyapının başına geçmesini hedefliyoruz. Başka adzamanımız da var. İtalya’da çalışan Tuğberk arkadaşımız da var. O da iyi bir altyapıcıdır. Bütün bunları tartışıp, tekliflerimizi götürürüz. Hem bütçe teklifimizi hem hedef teklifimizi. Hangisi ile anlaşabileceğimize en yeniuç verebilirsek devam ederiz. Yönetim kurulunda tartışırız ama en yeniunda en yeniuçı başkan verir” değerlendirmesinde bulundu.

“KULÜBÜ YÖNETİLEBİLİR VE SÜRDÜRÜLEBİLİR VAZİYETTE BIRAKMAK İSTİYORUZ”

galatasaray-lider-adayi-esref-hamamcioglu-hayalim-derwall-evrimi-VzNGQUQI

Görev sürelerinden zaman en yenira özülerinden ne şekilde bahsedilmesini istediklerine yönelik ise Eşref Hamamcıoğlu, “’Bu insanlar çalıştılar, çabaladılar, bu göreve lzamanık gördük onları. Söyledikleri gibi samimiler, şeffaflar, gerçekçi davrandılar. Kulübün önünü açacak temellere iki sıra taş da onlar koydular. Allah onlardan razı olsun, bundan zaman en yenira gelecek yönetimlerin işi daha kolay’. Kulübü yönetilebilir ve sürdürülebilir vaziyette bırakmak istiyoruz. Galatasaray’ın altyapısını yeniden aktive edip, geleceğini hazırlayacağız. 2023’de şampiyonluğun en güçlüli adaylarından bizim futbol takımımız olacak. Yarışmacı, şampiyonluklara ve başarıya aç insanlara ihtiyacımız var. Galatasaray dominant bir futbol oynamalı. Oyunu kurmalı, oyuna hükmeden olmalı. Futbolcuların bu ruhu taşıyacak insanlardan oluşması lazım. Bunlar da var. Galatasaray’da da, Türkiye’de de, yurt dışında da var. Çok önemli oyuncular var. Bunlara sabretmek lazım. İki sene evvel, Kerem var mıydı? Yoktu. Şu anda en favori oyuncularımızdan bir tanesi. Hem eder bakımından hem de oynadığı futbol bakımından. Belki yüzlerce Kerem var. Bunları sabredip kazanmak lazım. U16 Takımı şampiyon oldu, U19 Takımı şampiyon oldu. Ne yapacağız bunları? Bir planlama lazım. Yapmazsanız kaçıyorlar, biz o futbolcuları zaman en yenira 2-3 misli fiyatına Galatasaray’ın çocuğu diye alıyoruz. Burada altyapı çözüm ortağı lazım. Bir kuluçka merkezi lazım. Bu da başka bir kulüp olur Anadolu’da, İstanbul’da, alt liglerde. Ama bu bir Niğdespor olmaz. Niğdespor ile 1 yıl kaybettik. Sonuç yok. Beylerbeyi modeli vardı, o çok iyi yürümedi. Demek ki farklı kriterlere göre seçmek lazım. İstanbul’a yakın olacak, izleyebilelim. Biz geçen seneki seçimde seçilseydik, Bandırmaspor ile iş birliği yapacaktık. Bandırmaspor’un durumunu görebiliyorsunuz. Eyüpspor var, Pendikspor var, Ümraniyespor var. Bunların marka değerine ve seyirciye ihtiyacı var. Bunlarla iş birliği yapmazsanız hiçbir spor branşında oyuncu çıkartamazsınız” konuşmasını uyguladı.

Seçilmeleri durumunda erkek basketbol şubesinde Erden Timur ile devam edeceklerini konuşmalarine ekleyen Hamamcıoğlu, “Geçen 7 günlarda Erden Timur ile görüşme uyguladık. Kendisi de bizim istememiz halinde devam edeceğini söyledi. Umarım devam eder” dedi.

“YÜZDE 60’A, 40 BİZ ALACAK GİBİ GÖRÜNÜYORUZ”

Screenshot_1

Nasıl bir seçim en yeniucu beklediğine de açıklık getiren Hamamcıoğlu, “Şöyle bir seçim en yeniucu bekliyorum. 60’a, 40 biz şu anda alacak gibi görünüyoruz. Söylediğiniz isimler, Galatasaray’ın önemli ve değerli üyeleridir (İnan Kıraç, Ünal Aysal). Ama her birinin bir oyu var. Dolzamanısıyla hepsi de gelip oylarını bizim lehimize kullanacaklar. Onun dışında da hiçbirinin bir çalışmasını bekleyemem. Tabi ben Mancini ile görüşme isteğim olduğu zaman Ünal Bey’den çok rahat rica ederim, o da arar. Galatasaraylılık budur. İnan Bey’den de, Dursun Özbek’ten de bir şey rica etsem o da yapar” diye meseleştu.

“MANCİNİ ADAYLARDAN BİRİSİ”

71201

İtalya Milli Takım Teknik Direktörü Roberto Mancini’nin teknik direktör adaylarından biri olduğunu söyleyen Eşref Hamamcıoğlu, “Mancini önemli bir hoca. Türkiye’yi biliyor. İtalya’daki başarısı belli. Adaylardan birisi. Türkiye güzel bir konum. Alman da olabilir hoca. Biz Galatasaray’da Jupp Derwall evrimi start vertmak istiyoruz. Geleceği hazırlamak istiyoruz. Bunun için de futbolun felsefesini iyi bilen, saygınlığı olan, hırslı bir hoca lazım Galatasaray’a” şeklinde meseleştu.

“DURUMU BİLEREK GİDİYORUZ, PROGRAMIMIZ HAZIR”

128864

Kulübün mevcut durumunu bilerek göreve hazırlandıklarını vurgulayan Hamamcıoğlu, “Programımız hazır. Gereken finansmanı sağlayabilecek güçteyiz. Bu bizim kişisel gücümüzden kaynaklanmıyor. Aklımız var. Bütün bunları röportajlar ederiz, koyarız” ifadelerini kullandı.

“FLORYA’YI, BÜYÜKÇEKMECE’DEKİ ARAZİMİZE TAŞIYACAĞIZ”

Screenshot_2

Gayrimenkul projelerini nasıl hayata geçireceklerini anlatan Eşref Hamamcıoğlu, şu cümlelere konum verdi:

“117 yıllık spor kulübünü gayrimenkul şirketine çevirdiler müteahhitler ve otelciler maalesef. Bu gayrimenkuller Galatasaray’ın gayrimenkulü. Kimsenin babasının malı değil. Satacaksam ben de satarım. Bunun yolları bellidir. Bunun fiyatına kimse, hiçbir başkan adzamanı özüsi tespit etmez. Piyasa tespit eder. Eğer Dursun Özbek’de 9.5 milyarlık bir rapor varsa bizim için de 9.5 milyardır bu. Mal bizim. Kimseye mirasla intikal etmiş mal değil. Dolzamanısıyla kimse bunun üzerinden proje diye palavra atmasın. Çok net söylediğim. Hayal satmasın. Riva projesi, Adnan Polat zamanında faaliyete geçilmiştir. Dursun Özbek zamanında da ihale edilmiştir. Bu ihaleyi yapmadan önce de Dursun Özbek geldi, genel kuruldan onay topladı, yetki topladı. Nasıl topladı? ’500 milyon birim gelir bekliyoruz, Galatasaray’ın kurtuluşu buradadır’ dedi 2015 yılında. Bugün geldiğimiz konume bakın, 500 milyon Dolar yok hiç ortada. Bu proje Galatasaray için bir şüphetır. Galatasaray buradan çırak çıkmıştır. Bunun hesabı verilmesi lazım. Bu projenin içinde Florya vardı 22 dönümümüz bizim. Bu dört sayfalık bir sözleşmedir, beş değil. Florya’yı peşkeş koyduk, Kemerburgaz geldi. Ne Kemerburgaz’da bir hareket var yıllardır, Ne Florya’da bir hareket var. Rahmetli Mustafa Cengiz zamanında Florya geri gitti. Sonra geri topladık. O zaman Dursun Özbek’in rahmetli Mustafa Cengiz’e söylemediği laf kalmadı, mega proje bozuldu diye. Biz Florya’yı, Büyükçekmece’deki özü arazimize taşıyacağız. 110 dönüm arazimiz var orada. Taşınması daha kolay. Taşınma maliyeti ve inşaat maliyeti çok daha ucuz. Riva 2023 yılında bitiyor. Buradan 600 milyon civarında bir Galatasaray’a gelir gelmesi söz meselesu. Gelecek para da bu görecek şekilde. Çünkü Emlak Konut’a borcumuz var. Finansman faiz borcumuz var. Burak Elmas söylüyor ya projeyi kötüledi, faizin faizini ödüyoruz diye. Dursun Özbek de burada. Burak Elmas da burada. Aralarına bir en yeniuç vermeleri lazım. Bu proje iyi mi? değil mi? Bizce değil. Zarar verdi. Ederine gitmedi. Florya’yı, Büyükçekmece’ye taşıdıktan zaman en yenira 22 dönüm arazimiz var bize ait olan. Şu anda orası tarla, imar bakımından. 60 dönümü kamuya ait. Dursun Özbek’in söylediği gibi 60 dönümü satın alacağız diyor, 800 milyon TL’ye. Diyor ki, ‘Ben 800 milyon TL verdiğim konumden 9.5 milyar TL hasılat bekliyorum’. Kamu size bir arazisini 800 milyon TL’ye verip, 9.5 milyar TL hasılat yapmanıza izin verir mi, böyle bir şey olabilir mi? Mümkün değil. Onun için bir ayakların konume basması lazım. Biz ne yapmzamanı düşünüyoruz? Bu 22 dönüm bizim arazimiz. Otururuz Emlak Konut ile, orası yükselen bir konum. Ben bu 22 dönüm ile bu ortaklığın içine giriyorum. O oranda paylaşalım hasılatı. Bir şey satmaya gerek yok. Kemerburgaz’da ne yapılabilir? Biz oraya bir Galatasaray Sporcity kurmak istiyoruz. Bu bir vizyondur, bir projedir, hayaldir. Gerçekleştirilebilir, geliştirilebilir. Bunun finansmanı tamamen yap-işlet modeliyle yapacağız. İçinde spor hastanesi, spor konaklama tesisi, oyuncular ve yakınları için bir ağırlama mekanı, bütün amatör şubeleri için yüzme, kürek ve yelken hariç çalışma alanları ve sosyal tesis yapmzamanı planlıyoruz. Şimdi uzak gibi geliyor herkese Kemerburgaz ama orası bir anda olan bir bölge. Artık gittikçe konumleşim alanı oluyor. Büyükçekmece Belediyesi’nin vereceği bize ait olan konum stada uzakmış. 15 dakika fark ediyor Florya’dan gitmek ile Büyükçekmece’den gitmek. Zaten polis eskortuyla gidiyorsunuz. Yani öyle büyütülecek bir hadise yok. Ama biz bir şey satmadan oraya taşınabiliriz. Bu önemli bir şey. Orada arkadaşlar plan projesini hazırladılar. 5 tane sahamız olacak. Sporcuların kondisyon merkezi, hamamları, saunaları, spa merkezleri, konaklamaları olacak. Galatasaray Adası’na hedefleri olanlar var, göz dikenler var. Burası Galatasaray’ındır, Galatasaray’ın olarak kalacaktır. 2023 yılında da sosyal tesis olarak açmzamanı planlıyoruz. Buraya 15 milyon TL civarında bir yatırım gerekiyor. Bunu yapma gücümüz de var. Sponsorumuz da hazır. Direkt girip yapacak. Bunun karşılığında da bize ait olmayan konumin işletmesini alabilir eğer oradaki durumu Boğaziçi İmar’da legalize edebilirsek. Dolzamanısıyla o görecek şekilde abartıldığı gibi bir proje değildir, gayrimenkul işleri. Hasnun Galip’teki konumimizi voleybol akademisine çevireceğiz tekrar. Giriş katına da bir store açacağız. Mecidiyeköy’deki otele rezidans yapacağız, gayrimenkul ortaklığı yatırım şeklinde. Aşağı yukarı senede 120 milyon Dolar civarında bir hasılat beklediğimiz dijital dönüşüm projemiz var. Bu 120 milyon Dolar’lık olabilite ettiğimiz hasılatı da Galatasaray’ın hiçbir şeyini satmadan tamamen atıl kalmış kaynaklarımızı yeniden gündeme getirerek, kulübümüze ulaştıracağız.”

Son olarak katılım beklediği katılım szamanısını da açıklayan Eşref Hamamcıoğlu, “Katılımı 4 bin 250, 4 bin 500 civarında bekliyoruz. Camiaya mesajım şu; Galatasaray’da hedefleri olanlara, Galatasaray üzerinden prim yapmak isteyenlere, Galatasaray camiası lütfen geçit vermesin. 11 Haziran’da sandık başına gelerek, hür iradeleriyle oylarını kullansınlar, Galatasaray’ı sağlam ellere teslim etmek için” dikonumek konuşmalarini tamamladı.

(İHA)

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Kerem Aktürkoğlu bavulunu toplamaya başladı!Kerem Aktürkoğlu bavulunu toplamaya start verdı!
Şeyma Subaşı yeni aşka yelken mi açıyor?Şeyma Subaşı yeni aşka yelken mi açıyor?
İzleyenleri korkuttu! Boks maçında hayali rakibiyle yumruklaştıİzleyenleri korkuttu! Boks maçında hayali rakibiyle yumruklaştı

Adblock test (Why?)

Paylaşın
Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.