Erdoğan'ın yeniden seçilmesi Latin Amerika basınında geniş konum buldu - Türk Haber 7 | Güncel HaberlerTürk Haber 7 | Güncel Haberler
Erdogan039in yeniden secilmesi Latin Amerika basininda genis konum buldu
12 ay önce
12 ay önce

Erdoğan'ın yeniden seçilmesi Latin Amerika basınında geniş konum buldu

Latin Amerika’nın önde gelen internet havadis siteleri, ana sayfalarında Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın seçimleri önde bitirdiğini ve 5 yıl daha Türkiye’yi yöneteceğini takipçileriyle paylaştı.

Arjantin merkezli en büyük gazetelerden “Clarin”, Erdoğan’ın ikinci tur seçimlerinden zaferle çıktığını, iktidarının çeyrek asra yaklaştığını belirtti.

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi önünde toplanan halkın sevinç görüntülerine konum verilen havadisde, Erdoğan’ın “Kazanan sadece biz değiliz, kazanan Türkiye’dir. Kazanan hepsi kesimleriyle milletimizin ta özüsidir. Kazanan demokrasidir.” duyurularine atıfta bulunuldu.

Haberde öte yandan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığından Cumhurbaşkanlığına uzanan siyasi karikonumine vurgu oldu.

‘BECERİSİ VE KARİZMASININ GÜCÜYLE’

Arjantin’de günlük yzamanimlanan “La Nacion” gazetesi de “Erdoğan’ın rakibi Millet İttifakı adzamani Kemal Kılıçdaroğlu’na seçimlerde ardünlük sağladığını” kaydetti.

Gazete, Erdoğan’ın siyasi karikonuminin İstanbul’da ünlendiğini belirterek “becerisi ve karizmasının gücüyle” siyasetin basamaklarını hızla tırmandığına dikkati etti.

Venezuela merkezli ve Latin Amerika’nın en büyük havadis sitelerinden Telesur da Erdoğan’ın seçim galibiyetini anlık olarak hem sosyal medya hesaplarından hem de internet sitesinden paylaştı.

Yüksek Seçim Kurulunun (YSK) geçici en yeniuçlarına göre, göreve yeniden seçilen Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın başarısını bir anda olarak duyuran Telesur, Erdoğan’ın Üsküdar ve Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ndeki meseleşmasına geniş konum verdi.

Türkiye’nin farklı noktalarındaki vatandaşların sevinç görüntülerine konum veren site, Erdoğan’ın en yeni 20 yıldır bütün seçimleri eriştiğına işaret etti.

Kolombiya’nın en köklü gazetelerinden “El Tiempo” da havadisi, “Erdoğan, 5 yıl daha Türkiye Cumhurbaşkanı” başlığıyla takipçilerine duyurdu.

Erdoğan’ın 20 yılı aşkın süredir Türkiye’yi yönettiğini belirten gazete, “Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ikinci turda Kılıçdaroğlu’na 4 puanlık ardünlük sağlayarak seçimden zaferle çıktığını” ifade etti.

AA-20230514-31145578-31145566-CUMHURBASKANI_VE_AK_PARTI_GENEL_BASKANI_RECEP_TAYYIP_ERDOGAN

Gazete, Erdoğan’ın seçim galibiyeti meseleşmasını ve halkın sevinç kutlamaları görüntülerini paylaştı.

Arjantin Ulusal Haber Ajansı “Telam” ise Erdoğan’ın iktidarında çeyrek asrı tamamlamak için yeniden seçildiğini kaydetti.

Dünya liderlerinden Erdoğan’a gelen tebrik mesajlarının altının çizildiği havadisde, Erdoğan’ın Üsküdar Kısıklı’daki meseleşmasına ve halkın arabalarıyla uyguladığı kutlamalara konum verildi.

Peru resmi havadis ajansı “la Agencia Peruana de Noticias Andina” Erdoğan’ın YSK en yeniuçlarına göre, “rakibi Kılıçdaroğlu’nu yenerek 5 yıl daha Cumhurbaşkanlığını eriştiğını” bildirdi.

Meksika’nın günlük havadis gazetesi “El Universal”, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın seçimin ikinci turunda galip geldiğini ve ülkeyi 2028’e görecek şekilde yöneteceğini ana sayfadan duyurdu.

Erdoğan’ın “Yaptığı tercihle önümüzdeki 5 yıl boyunca ülkeyi yönetme sorumluluğunu bir kez daha bize tevdi eden milletimizin her bir ferdine teşekkür ediyorum.” cümlesini ön plana çıkaran site, dünya liderlerinin Erdoğan’ı tebrik ettiğini vurguladı.

AA-20230514-31145578-31145572-CUMHURBASKANI_VE_AK_PARTI_GENEL_BASKANI_RECEP_TAYYIP_ERDOGAN

Küba merkezli Latin Amerika Haber Ajansı Prensa Latina, ana sayfadan Erdoğan’ın seçim başarısına vurgu yaparak YSK en yeniuçlarına göre, Cumhur İttifakı adzamani Erdoğan’ın seçimleri önde bitirdiğini ifade etti.

Ekvador’da yzamanin yapan “Ecuavisa” internet havadis sitesi, seçimlerin ardından Erdoğan’ın zafer duyurularine konum vererek 5 yıl daha Cumhurbaşkanlığı görevini icra edeceğini belirtti.

Sonuçların muhalefet açısından başarısızlıkla en yeniuçlandığını kaydeden site, parlamento seçimlerinde de Cumhur İttifakı’nın başarılı olduğunu yazdı. (AA)

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Mantar toplamak için gittiği ormanda kaybolduMantar toplamak için gittiği ormanda kayboldu
Seçim gecesi CHP'de hareketli dakikalar! Canlı yayında açıkladı: 'İstifalarını sundular'Seçim gecesi CHP’de hareketli dakikalar! Canlı yzamaninda açıkladı: ‘İstifalarını sundular’
İşte Kılıçdaroğlu'nun planı: Erdoğan'sız bir sonraki seçimde...İşte Kılıçdaroğlu’nun planı: Erdoğan’sız bir devamındaki seçimde…

Adblock test (Why?)

Paylaşın
Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.
‏‏‎‏‏‎ ‏‏‎‏‏‎ ‏‏‎‏‏‎ İzmir web tasarım