Elon Musk Twitter'ı Satın Aldı Haberleri - Türk Haber 7 | Güncel HaberlerTürk Haber 7 | Güncel Haberler
Cardano ADA Kurucusu Hoskinsondan Elon Muska Merkeziyetsiz Sosyal Medya Teklifi
2 yıl önce
2 yıl önce

Elon Musk Twitter’ı Satın Aldı Haberleri

2007’deki satın alma patlamasının zirvesinde, Kohlberg Kravis Roberts da dahil olmak üzere özel yatırım şirketleri, Teksaslı enerji devi TXU’yu 45 milyar dolara satın aldı. Bu, Amerikan tarihinde türünün en büyük işidir ve hala da öyledir.

Şimdi milyarder bu rekora ulaşıyor. Dünyanın en zengin adamı Elon Musk, geçen hafta Twitter’ı gizli tutmak için yaklaşık 44 milyar dolar ödeyeceğini söyledi. Anlaşma kapanırsa, ülkedeki en büyük ikinci satın alma olabilir. Bay. Musk, kendi parasının her zamankinden daha fazlasını, fiyatın yaklaşık dörtte üçünü işe koyarak geleneksel özel sermaye oyun kitabından ayrıldı. Ama aynı zamanda Wall Street’in kaldıraç dediği şey için daha standart bir prosedür izledi ve bunları Twitter’da kitaplara dönüştürmek için 13 milyar dolar borç aldı.

Başka bir deyişle, Twitter için planı, düşük karlılığı nedeniyle normal satın alımlardan daha fazla para ve Twitter’dan daha fazla borç içeriyor.

İşletmenin yapısı, Mr. Twitter’ın sınırsız “ifade özgürlüğü” için Musk, şirketin yeni borcunu ödemek için temel ihtiyacı ile çelişebilir. Daha az katı platform içeriği denetimi, daha güvenilmez alışverişlere ve yanlış bilgilere yol açtığından, çoğu reklamveren gibi Twitter’ın ana reklam geliri kaynağı bundan zarar görebilir. Polarize içerikli etiketlerini bildirmeye dikkat edin. Ve şirketin aboneliklerle denemeler yapıyor olsa bile hâlâ başka anlamlı bir gelir kaynağı yok. 7 binden fazla kişiye istihdam sağlayan Twitter, reklam geliri düşerse faiz ödemekte zorlanabilir.

Satın alma Sn. Musk, genellikle nakit yerine çoğunlukla ödünç alınan parayı kullanarak risklerini sınırlayan özel sermaye alıcıları için normalden daha fazladır. Satın alma siparişi nedeniyle, Bay’in birçok finansal kaynağına rağmen Twitter’ın servetinde bir azalma elde etmek mümkün oldu.

Kaynak: Son Dakika Haberleri

Paylaşın
Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.