Dev Banka, Ünlüleri Kullanan Kripto Para Dolandırıcılarına Karşı Uyardı - Türk Haber 7 | Güncel HaberlerTürk Haber 7 | Güncel Haberler
Dev Banka Unluleri Kullanan Kripto Para Dolandiricilarina Karsi Uyardi
2 yıl önce
2 yıl önce

Dev Banka, Ünlüleri Kullanan Kripto Para Dolandırıcılarına Karşı Uyardı

Bankacılık devi Santander tarafından yapılan araştırmaya göre ünlülerin ismi kullanılarak yapılan kripto para dolandırıcılıkları gitgide çoğalıyor.

Dolandırıcılar, kripto para yatırımcılarını reklamlarda ünlülerin isimlerini kullanarak kandırmaya devam ediyor.

Birleşik Krallık’taki Santander tarafından yapılan çalışma, bu gibi vakaların szamanisının 2021’in en yeni çeyreğinden 2022’nin ilk çeyreğine görecek şekilde yüzde 61 oranında uçtuğını gösteriyor.

Ayrıca bu vakalarda kurbanlardan çalınan hemen hemen para miktarı, yılın ilk çeyreğinde bir önceki yıla kıyasla yüzde 65 artıp, 11 bin 872 sterline yükseldi.

Santander Birleşik Krallık’ta Dolandırıcılık Riski Yönetim Müdürü olan Chris Ainsley, “Ünlülerin desteği ile yapılan kripto para dolandırıcılıklarında şüphe verici düzeyde bir artış var. Bu gibi durumlarda sosyal medyada insanların tanıdığı yüzleri kullanıp, insanlardan bazen hayat değiştirmeye yetecek miktarlarda para çalıyorlar.” dedi.

Santander, global bankacılık devi Banco Santander’a bağlı şekilde, Birleşik Krallık’ta faaliyet gösteriyor. 2021 en yeniu itibarıyla Banco Santander’ın 153 milyon müşterisi bulunuyor.

Santander’ın olabilitelerine göre bu gibi dolandırıcılık vakalarının hacmi, bu şekilde büyümeye devam ederse yıl en yeniuna görecek şekilde 2021’e kıyasla yüzde 87 oranında artmış olabilir.

Adblock test (Why?)

Paylaşın
Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.